koncert
MERY SPOLSKY

koncert

MERY SPOLSKY

MERY SPOLSKY - Bilety na koncert

MERY SPOLSKY | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietkę „spolsky” – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Od debiutanckiego albumu towarzyszy jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są „pasky”, bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze.

Artystka przyznaje się do inspiracji szaloną twórczością Salvadora Dali’ego, czerpie z motywu pasków Grzegorza Ciechowskiego i nurza się w abstrakcjach Die Antwoord. Zamiłowanie do muzyki, sztuki i mody odziedziczyła po rodzicach, ponieważ mama była projektantką mody, a tata grał na basie z wieloma znanymi artystami. W 2017 roku wydała debiutancką płytę pt. „Miło Było Pana Poznać” pod szyldem wytwórni Kayax. Kilka miesięcy później tytułowy singiel wygrał plebiscyt na najlepszy utwór roku w Radiu Kampus. Debiut artystki został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Mery Spolsky ma na swoim koncie kilkadziesiąt klubowych koncertów oraz występy na najważniejszych przeglądach i festiwalach w Polsce. FMT w Szczecinie, Targi Muzyczne CJG w Warszawie, Spring Break w Poznaniu, Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Late Summer Festival, United Islands of Prague, Olsztyn Green Festival, Białystok New Pop Festival, CoJestGrane24 Festival, Męskie Granie, Women's Voices czy jako support IMANY – to tylko niektóre ze scen, które Mery zdobyła szturmem.
Artystka nie wyobraża sobie koncertu bez osobistego spotkania z fanami – uwielbia rozmawiać ze swoimi słuchaczami, którzy coraz częściej pojawiają się na koncertach w charakterystycznych strojach w „pasky”.

W sieci ukazało się już pięć teledysków Mary Spolsky: do trzech singli z pierwszej płyty („Miło Było Pana Poznać”, „Alarm”, „Liczydło”) oraz do utworów „Ups!” i „FAK” – singla promującego drugą płytę.
Dwa miliony wyświetleń na YouTube dla „Miło Było Pana Poznać” oraz milion wyświetleń pod „Liczydłem” i „Ups!”-em to dowód na to, że pierwsza płyta zdobyła wielu fanów.
Warto też zwrócić uwagę na udział Mery w Sofar Sounds Warsaw, podczas którego zaprezentowała zaskakującą wersję utworu „Miło Było Pana Poznać” – do tej pory obejrzano ją prawie 2 mln razy i jest to bezwzględny rekord, jeśli chodzi o polskich artystów, którzy wzięli udział w tym cyklu.

Drugi album ukazuje się 27 września 2019 roku nakładem wytwórni Kayax i nosi tytuł „Dekalog Spolsky”. Mery bawi się na nim konwencją dekalogu i prezentuje dziesięć własnych życiowych zasad, drogowskazów moralnych w postaci dziesięciu piosenek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje

Au!
Kroolik 26.03.2019 10:52
Fantastyczny koncert. Mery świetna wokalistka! Polecam wszystkim
Pau La 25.03.2019 14:21
Fantastyczny koncert, pełen profesjonalizm, cudowna Mery:)
Mery jak zwykle była niesamowita - chwytliwe utwory, bardzo sympatyczna atmosfera i prześpiewane półtorej godziny w gronie super publiczności. Nie mogę się doczekać jej kolejnych koncertów!
Fajne show, miła atmosfera, ale miało tendencje spadkową. Początek świetny i potem coraz mniejsza euforia. Końcówka zamiast być finisherem, takim punchem w twarz, nie zostawiła u mnie trwałej ekscytacji w serduszku, ale niemniej przeszedłbym się jeszcze raz, duży plus za dobre nagłośnienie.
Allister Creed 11.11.2018 17:14
Pojdę jeszcze milion razy! Auu!
Rozumna 21.03.2018 08:27

Polecane