Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

MUCHY

koncert

MUCHY

MUCHY - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. „Miasto doznań” osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Wielokrotnie nazywany „najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty”. Grupa została założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego.

MUCHY - więcej informacji

Grupa została założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego.

W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka, który wystąpił po raz pierwszy podczas transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. „Miasto doznań” osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Wielokrotnie nazywany „najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty”.

19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł Terroromans, uznany za „Płytę Roku”. Zespół zdobył także tytuł „Zespołu Roku 2007″ Programu 3 Polskiego Radia. Ponadto grupę uhonorowano trzema nagrodami „Miazga 2007″ magazynu Pulp, w kategoriach Zespół Roku, Płyta Roku i Piosenka Roku („Miasto Doznań”). Głos Wielkopolski przyznał zespołowi „Medal Młodej Sztuki 2007″. Muchy zostały również nominowane do Eska Music Awards 2008 w kategorii „Album roku ROCK” i do Fryderyka 2008 w kategorii „Nowa twarz fonografii”, a także do nagrody Nocne Marki 2008 pisma Aktivist w kategorii „Zespół Roku”. Przez okres dwóch lat Muchy zagrały prawie 150 koncertów (również zagranicą – w Moskwie reprezentowały Polskę na International Day of Mountain).

Jesienią 2009 roku zarejestrował materiał na drugą płytę zatytułowaną „Notoryczni debiutanci”. „Dziennik” i „Aktivist” przyznał albumowi maksymalne oceny. Pierwszy singiel z nowego albumu „Przesilenie” wspiął się na 1. miejsce Trójkowej Listy Przebojów oraz listy poznańskich rozgłośni Merkury i Afera!

Ostatecznie „Przesilenie” stało się drugim największym wielkopolskim hitem w 30-letniej historii Listy Przebojów Trójki. Po bardzo dobrym przyjęciu „Notorycznych debiutantów” Muchy, jako jedyny polski zespół, zostały zaproszone do występu głównych scenach wszystkich najważniejszych festiwali muzycznych w kraju – Heineken Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Seven Festival w Węgorzewie, Malta Festival, Jarocin Festiwal i Off Festival. W sierpniu 2010 roku, w odpowiedzi na oczekiwanie fanów, do sklepów trafiła reedycja debiutanckiego „Terroromansu”. W roku 2010 zespół zagrał w sumie ponad 80 koncertów!!!

Rok 2011 rozpoczął się od nagrody portalu uwolnijmuzyke.pl dla „Notorycznych debiutantów” jako „Płyty roku”. Zespół został również po raz drugi nominowany do „Fryderyków” (w kategorii „Muzyka alternatywna”).

Jesienią 2011 roku, członkowie grupy wzięli udział w popularnym programie MTV Pimp My Ride, w którym został „odpicowany” koncertowy bus zespołu!

18 września 2012 to data premiery nowego albumu, który będzie nosił tytuł „chcecicospowiedziec”. Pierwszy singiel „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” zdołał wspiąć się na szczyt list przebojów, a czytelnicy portalu uwolnijmuzyke.pl uznali go za najlepszy singiel roku!

Obecnie zespół występuje w składzie: Michał Wiraszko (wokal, gitara), Tomasz Skórka (bas), Damian Pielka (gitara), Łukasz Stachowiak (perkusja) i Krzysztof Zalewski-Brejdygant (gitara, klawisze, śpiew).

Nominowani do tegorocznej nagrody "Fryderyka" w trzech kategoriach, laureaci nagrody za najlepszy album roku rock/metal zespół Muchy już tej jesieni wystąpi na "karolinkowej" scenie
Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe!

„Szaroróżowe”, pierwszy od 7 lat studyjny album Much ukaże się 16 lipca nakładem Kayaxu.

Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Radzionków

Brak wydarzeń w: Radzionków

Recenzje i opinie: MUCHY

Wspaniały koncert,
02.10.2022 21:10

PROMOCJA DNIA

-25%

Zabrze
07.12.2022 19:00

bilety od 69,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert