koncert

Małgorzata Markiewicz - koncert Bring The Light

koncert

Małgorzata Markiewicz - koncert Bring The Light

Małgorzata Markiewicz - koncert Bring The Light - Bilety na koncert

Jedna z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej. O jej talencie na łamach czasopisma „Tylko Rock” wypowiadał się sam Czesław Niemen, który do końca swojego życia wspierał młodą artystkę. Po sukcesach związanych z wygraną finału Szansy na Sukces oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (najmłodsza uczestniczka w historii) otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album „Psałterz Wrześniowy”. Artystka promowała ten krążek w duecie wraz z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku), a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007.
Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej. Jest absolwentką Wydziału Jazzu ZPSM im. F.Chopina w Warszawie, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona, utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Wraz z utytułowanym pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAIKS „Piosenka na Sto” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie. Właśnie do piosenki “Niebywałe” zrealizowano teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, znanej ze znakomitych produkcji.
Małgorzata Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Janusz Skowron, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny.
Koncert promuje autorską płytę zatytułowaną „Bring The Light”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Małgorzata Markiewicz - koncert Bring The Light

Bardzo przyjemny koncert!

Polecane z kategorii koncert