koncert

Marcin Kydryński & Marta Töpferová Latin Trio

koncert

Marcin Kydryński & Marta Töpferová Latin Trio

Marcin Kydryński & Marta Töpferová Latin Trio - Bilety na koncert

Marcin Kydryński zaprasza na koncert Marta Töpferová Latin Trio o godz.20.00.
Przed koncertem o godz.18.00 spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.
Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Odszedł w maju 2020, w geście protestu przeciwko przejęciu programu przez polityków.
Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat w godzinach 15 – 17.
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”; pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.
Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu.
20 maja 2020 r. ukazała się najnowsza książka pt. „Dal”, efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

Marta Töpferová Latin Trio

Marta Töpferová (Czechy) – śpiew, wenezuelskie cuatro, perkusjonalia
Alejandro Soto Lacosta (Chile)- gitary, akordeon, piano, śpiew
Gaba Naas (Argentyna) – gitara, charango, klarnet, perkusja, śpiew

Na repertuar tria składają się różnobarwne rytmy i style, takie jak chilijska cueca, argentyńska chacarera, wenezuelskie joropo oraz wybór oryginalnych piosenek. Unikalny aksamitny głos Marty Töpferovej z własnym akompaniamentem na wenezuelskim cuatro i pekusjinaliach z porywającym akompaniamentem Alejandro Soto Lacoste i Gaby Naase to połączenie, które
maluje przed słuchaczami fascynujący muzyczny pejzażu.

Marta Töpferová to jedna z najciekawszych wokalistek swego pokolenia. W młodości przez osiem lat śpiewała muzykę klasyczną i ludową w chórach w Czechach i Stanach Zjednoczonych. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych w 1987 roku, biegle nauczyła się hiszpańskiego i dała się poznać jako charakterystyczna artystka i kompozytorka muzyki latynoamerykańskiej. Londyński
„The Times” określił Martę jako „jedną z najbardziej urzekających interpretatorek muzyki Ameryki Łacińskiej”. Głęboki głos, liryczne piosenki i wyjątkowy akompaniament na czterostrunowym cuatro i gitarze urzekły słuchaczy na całym świecie. Zadomowiła się na scenie muzycznej w Nowym Jorku i współpracuje z najlepszymi latynoskimi muzykami, jazzowymi i klasycznymi, to doświadczenie znajduje odzwierciedlenie w niepowtarzalnej mieszance stylistycznej jej własnej twórczości. W 2012 Marta wróciła do Czech i zaczęła pisać piosenki w swoim ojczystym języku inspirowane folklorem morawskim i słowiańskim współpracując z zespołem Milokraj. Do tej pory Marta Töpferová wydała dziewięć albumów, zawierających głównie jej własne utwory: Ten świat (2017), Reencuentros (2016), Milokraj (2013), The Other Shore (2011), Trova (2009), Flor Nocturna (2006), LaMarea (2005), Sueño Verde (2003), Homage to Homeland (2002).
Marta jest uznawana na arenie międzynarodowej za jedną z czołowych przedstawicielek tzw. worldmusic, koncertowała w Europie, USA, Kanadzie, Argentynie, Tajlandii, na ważnych scenach, takich jak Queen Elisabeth Hall w Londynie, Blue Note w Nowym Jorku.

Chilijski wokalista i multiinstrumentalista Alejandro Soto Lacoste jest jednym z czołowych przedstawicieli chilijskiej sceny muzycznej. Studiował grę na fortepianie, gitarze, akordeonie i śpiew, a także harmonię i kompozycję u profesora Fernando Carrasco, z którym później współpracował przy projektach z orkiestrą chilijskiej filharmonii. Poświęcił się także latynoamerykańskiej muzyce ludowej i popularnym pieśniom, komponuje i współpracuje z muzykami takimi jak słynna chilijska piosenkarka Nano Stern, zespół Aranto i wieloma innymi.
Od dziesięciu lat mieszka w Niemczech i pracuje głównie na berlińskiej scenie muzycznej. Wydał dwa albumy solowe Interiores (2008) i Presente (2013). W 2012 roku zaczął grać z Martą Töpferovą.

Gabo Naas urodził się w argentyńskiej części Patagonii. Na jego muzyczne początki wpływ miał ojciec, który grał na gitarze i zachęcił Gabo, by ten zaczął śpiewać i uczyć się tradycyjnych pieśni.
Studiował między innymi w konserwatorium w argentyńskiej Kordobir, tu rozwinął swój wyjątkowy talent jako multiinstrumentalista. Jego głównymi instrumentami są gitara, saksofon oraz własny głos, ale także boliwijskie charango, klarnet, skrzypce, gitara basowa i bęben bombo. W latach 2005-2008 mieszkał w Buenos Aires, gdzie zaistniał na scenie muzycznej i założył Latin Jazz Ensemble. Od jedenastu lat pracuje w Berlinie, gdzie prowadził Latin Jazz Kwartet, pisze muzykę filmową, współpracuje z wieloma muzykami, w tym z zespołami kubańskimi i afrykańskimi. Ostatnio Gabo skupia się na swoim repertuarze wokalnym i gitarowym, na który składają się jego interpretacje tradycyjnych pieśni południowoamerykańskich, zwłaszcza w rytmach takich jak argentyńska chacarera, zamba, chamamé, gato, vals, a także andyjskie huayno i carnavalito. Jego misją jest interpretowanie tych stylów w nowoczesny sposób, aby jednak esencja cech ludowych nie została utracona. Dogłębna znajomość folkloru i tradycyjnej ojczystej argentyńskiej muzyki oraz bogate doświadczenie multiinstrumentalisty sprawiają, że zarówno śpiew, jak i prowadzenie gitary dają bardzo dojrzały, wysublimowany i oryginalny elekt.

Honorowane raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Racibórz

Recenzje Marcin Kydryński & Marta Töpferová Latin Trio

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert