koncert Marcin Styczeń

Marcin Styczeń - 20 lat na scenie

koncert Marcin Styczeń

Marcin Styczeń - 20 lat na scenie

Marcin Styczeń - 20 lat na scenie - Bilety na koncert

Koncert jubileuszowy, 20-lecia pracy twórczej, piosenkarza, kompozytora, autora tekstów Marcina Stycznia. Artysta debiutował w 1994 roku (w wieku 16 lat) w plebiscycie młodych talentów: "Chcę być gwiazdą" w Polskim Radiu Katowice. Gwiazdą nigdy być nie chciał, ale marzył o swoim zespole i swojej publiczności. Pierwszy zespół "Forte" założył jeszcze w liceum. Występował z nim w latach 1995-2000, zdobywając wiele nagród na festiwalach piosenki w całej Polsce.

Następnie rozpoczął karierę solową. Postanowił sam wydawać swoje płyty, dlatego założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Debiutancką płytę "Pieśń o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły wydał w 2006 roku. Materiał promowany na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów". W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013) oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013).

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013.

Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska.

Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś). Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz "Orzeł" Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Łukasz "Samba" Dmochewicz (perkusja).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Marcin Styczeń - 20 lat na scenie

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert