koncert Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Arctic Riff Tour 2021

koncert Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Arctic Riff Tour 2021

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Arctic Riff Tour 2021 - Bilety na koncert

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Arctic Riff Tour 2021

Joe Lovano – saksofon tenorowy
Marcin Wasilewski – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. Arctic Riff ukazał się na świecie w czerwcu zeszłego roku w uznawanej za jedną z najważniejszych na świecie prestiżowej wytwórni ECM RECORDS z Monachium i został nagrany został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku i wyprodukowany przez Manfreda Eichera. Tym razem lider Tria, pianista i kompozytor Marcin Wasilewski zaprosił JOE LOVANO - ikonę amerykańskiego jazzu, giganta saksofonu tenorowego, laureata amerykańskiej m.in. Nagrody Muzycznej Grammy, zwycięzcę zeszłorocznego plebiscytu magazynu Down Beat jako najlepszego saksofonisty tenorowego. Pierwsza kreatywna kooperacja polskiego, żywiołowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego tenorzysty Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką pełną skondensowanego feelingu, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, „Vashkar” (w dwóch wersjach), oraz kolektywne improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków.

Najnowszy album Tria Wasilewskiego z Joe Lovano zebrał na całym świecie kilkadziesiąt znakomitych recenzji, w tym m.in. znalazł się na 27 miejscu najważniejszych nowych albumów wybranych w ankiecie krytyków prestiżowego amerykańskiego magazynu Jazz Times - „Top New Releases of 2020"
a jeden z krytyków pisma wybrał album jako najlepszy album 2020 roku.

Prawie 1,5 roku czekamy na możliwość wysłuchania na żywo muzyki z albumu Arcitc Riff w oryginalnym składzie. Szczęśliwie Joe Lovano dołączy do polskiego Tria na trasie koncertowej w wybranych salach i na wybranych festiwalach w Polsce i Europie jesienią 2021 roku. Kwartet, w skład którego wchodzi nasze najwybitniejsze trio jazzowe M. Wasilewskiego, uzupełnione o obecność Joe Lovano, gościa albumu i amerykańską gwiazdę saksofonu tenorowego, w pierwszej części trasy koncertowej wystąpi m. in. na festiwalach: GetCloser w Budapeszcie, w fińskim Espoo na April Jazz Festival, Belgrad Jazz Festival, JazzMi Festival w Mediolanie, Veneto Jazz w Wenecji, Roma Jazz Festival. Finał trasy odbędzie się w Polsce, gdzie artyści wystąpią w Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Arctic Riff Tour 2021

Muzycznie uczta na najwyższym poziomie. Lekki dyskomfort powodowały problemy ze skanowaniem biletów przed wejściem. Skanery kodów paskowych nie działały poprawnie co spowodowało kolejkę przy wejściu i lekkie opóźnienie koncertu. Poza tym uwaga natury ogólnej. Jazz to muzyka , która powinno się promować i upowszechniać. Nie budować streoptyu, że to muzyka trudna albo muzyka skomplikowana. Jazz jest muzyka uniwersalna głęboka i fantastycznie piękna. Troche mi było przykre , że w mateczniku tj. AMK na koncert jej absolwentow nie było pełnej sali
fantastyczny, zapierający dech w piersiach i powodujący ciarki na całym ciele występ
podrygujacy wraz z kilkoma sasiednimi fotelami -z miejsca 14, 4, rzad, u uniemożliwił wsluchanie się w interpretację gry muzyków.. przykre, niektórzy mylą koncerty ze stadionami sportowymi
Poziom muzyczny i wykonanie zgodne z oczekiwaniami, choć trochę było widać, że artyści są już zmęczeni długą trasą. Tym niemniej gorąco polecam.
To trio zawsze dostarcza mi nadkomplet wrażeń. Z Joe Lovano też brzmieli świetnie. Nie będę wypisywał recenzji, musiałbym wspomnieć 2 innych saksofonistów, z którymi ich słyszałem - Charles Lloyda (fantastyczny koncert) i Joakima Mildera (fantastyczny koncert, choć saksofon z mniejszą inwencją). Niestety, tej dobrej opinii nie mogę odnieść do akustyki Aula Artis. Perkusja odbijała mi się od przeciwległej ściany, a fortepian w wyższych rejestrach momentami drażnił. Byłem na mnóstwie ich koncertów i zapewne jeszcze będę, ale raczej w innych salach koncertowych.
Świetny występ - z całego serca polecam. Organizacyjnie - pozostaje niesmak, kupiłem bilety celowo w pierwszym rzędzie, zgodnie z planem sali - nic nas miało nie dzielic od artystów. Na miejscu okazało się, ze organizator dostawił przed nasz rząd dodatkowy nazywajac go…A1 mimo, że były jeszcze miejsca w innych rzędach. To nie fair, nie zgodne z oferta.

Polecane z kategorii koncert