Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Mariza

koncert

Mariza

Mariza - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mariza, portugalska królowa fado, wystąpi 26 marca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu!
Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali.
Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.
Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.

Przez ponad 15 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie.
Artystka wydała sześć autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”, „Mundo”), otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy
w 2007r, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting,
z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r – A Thousand Years.

Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Mariza

Nie wyobrażam sobie być niezadowlonym po występie artystki światowego formatu. Pierwszy taki koncert w moim życiu... wspomnienia na całe życie.
piotr 29.03.2022 13:04
Wspaniale!
Alek 28.03.2022 09:51
Cudowny koncert. Bardzo pozytywna atmosfera, przepiękne utwory, piękna oprawa i świetni muzycy.
Beata 28.03.2022 08:58
Zjawiskowy koncert
Elko 28.03.2022 08:52

Polecane z kategorii koncert