Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Matylda/Łukasiewicz oraz Patric The Pan

koncert

Matylda/Łukasiewicz oraz Patric The Pan

Matylda/Łukasiewicz oraz Patric The Pan - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Z okazji Dnia Kobiet na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpią dwa zespoły młodego pokolenia. Patrick the Pan przeniesie Was w alternatywny świat dźwięków, a Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zaskoczą mocnym tekstem i niebanalnymi liniami melodycznymi. Takiej propozycji na Scena NCK jeszcze nie było.

1 bilet upoważnia do wejścia na oba koncerty.


PATRICK THE PAN

g. 19.00

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on Amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko autorem tekstów i kompozycji, ale działa prężnie również jako producent. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kamińskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, takich jak Open'er, OFF Festiwal czy Męskie Granie.

Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa "od techno wolę ciszę i jazz", uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie występuje jako Patrick The Pan, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło. W 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. "Miło Wszystko". Płyta została świetnie przyjęta przez dziennikarzy i publiczność, a promujące ją single są chętnie grane przez radiostacje w całym kraju. Płyta przyniosła Patrickowi również nominacje do nagród takich jak Odkrycia Empiku 2021, czy Piątka ASZ Dziennika.

W 2023 roku zespół obchodził będzie 10-lecie istnienia. Na tę okazję Patrick przygotował kilka niespodzianek – o których więcej już niebawem.

MATYLDA / ŁUKASIEWICZ

g. 20.30

Matylda Damięcka oraz Radek Łukasiewicz są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu 2023 wypuścili pierwszy utwór, a już po kilku miesiącach grają na najważniejszych scenach festiwalowych i klubowych w Polsce. Zaczęli mocną i emocjonalną piosenką “Matka”, następnie był utwór “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić. Kolejnymi singlami były “Mężczyźni” oraz “Nudny Rok”, wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Pomimo braku wyczekiwanej przez fanów płyty, zespół ma na koncie masę koncertów, w tym letnią, festiwalową trasę koncertową.

Radek Łukasiewicz czyni tu wzruszające wyznanie mężczyzny, próbującego poradzić sobie z presją współczesności, w której rola mężczyzny się zmienia. „Co może zrobić współczesny facet, który widzi że rzeczywistość go przerasta? Może tradycyjnie wziąć się w garść i nie marudzić. Albo może się popłakać i poprosić o pomoc.”, artyści, zainspirowani postacią Czułego Barbarzyńcy, podpowiadają to drugie rozwiązanie”. Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, czy Polskie Znaki ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły.

Matylda to dobrze znana kreska instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym. Czy to oznacza, że w takiej stylistyce utrzyma klip do nadchodzącego utworu? W zapowiedzi, która pojawiła się na instagramie @matylda_lukasiewicz wynika, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie odmiennego.

Album duetu ukaże się na początku 2024 roku,

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Matylda/Łukasiewicz oraz Patric The Pan


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert