koncert
Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza

koncert

Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza

Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza - Bilety na koncert

Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza - Lubin Centrum Kultury Muza | Bilety na koncert

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
Nadchodząca kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.
Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora, uprzejmie prosimy o nie przyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6 roku życia. Przepraszamy i dziękujemy.CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Lubin

Recenzje

Koncert na wysokim poziomie, niestety krótki.
Piękny recital, ubolewam, że za krótki
Brak 5 gwizdki za nienajlepsze nagłośnienie . Po filharmonii można spodziewać się czegoś więcej. Sam Artysta fenomenalny jak zawsze.
Koncert wspaniały. Jedyne zastrzeżenie co do sali i nagłośnienia
Występ mocno przegadany. Ogólnie mimo sympatii do p. Bajora- rozczarowanie
Uwielbiam Michała Bajora i jak zwykle nie zawiodłam się Jego występem. Niezwykle inteligentny, utalentowany i czarujący. Czekam z niecierpliwością na nową płytę.
WSPANIAŁA UCZTA DLA DUCHA,MICHAŁ BAJOR-ARTYSTYA Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!
Rewelacja. Balsam dla duszy, serca i uszu.
Wspaniały koncert, niepowtarzalna atmosfera.
Cudownie...
Michał Bajor czarował anegdotą i piosenką. Wspaniały koncert: facet w garniturze przy mikrofonie i towarzyszący mu akompaniator. Żadnych chórków, tancerek, dymów. Po prostu. Było cudnie.
Super koncert, super organizacja imprezy.
Super, klasa- takich Artystów mamy już niewielu , niestety... Wysoka kultura osobista, ogromny szacunek dla publiczności, przede wszystkim wielki talent, KLASA jaką posiada Michał Bajor są bez wątpienia jego wielkim atutem. Pobyt na koncercie był ucztą duchową dla mnie i osoby, która mi towarzyszyła. Także obsługa koncertu zdumiała mnie wysoką kulturą , podczas sprzedaży płyt.
Super koncert, godny polecenia. Chociaż mam trochę niedosyt, mogło być więcej wykonanych utworów, a mniej słowa wiążącego. Ale rozumiem, że artysta w tym czasie, a właściwie jego struny głosowe, też musiał trochę odpocząć.
Wspaniały artysta, wspaniały koncert Gorąco polecam!
pełen profesjonalizm, głos Pana Michała - oszałamiający.
Czekałam na ten występ z utęsknieniem i jak zawsze Pan Michał nie zawiódł. Uwielbiam te utwory. Pozdawiam serdecznie
Na koncerty Pana Michała zawsze jest za mało gwiazdek. Było rewelacyjnie. Niecierpliwe czekam na nową płytę i kolejne koncerty.
cudownie
Koncert super. Moc wrażeń. Bardzo udany wieczór.
Wspaniały recital!!! Cudowny!!! Pokarm dla duszy... Pan Michał jak zawsze w pełni profesjonalny, koncert, który rwie serce, sieje spustoszenie wewnętrzne, serce się wyrywa... "Popołudnie" , a po nim "Nie opuszczaj mnie..." - łzy bez kontroli płynęły po policzkach.... Panie Michale, jeszcze raz chcę Panu podziękować za cudowny wieczór, pełen emocji..... Czekam na kolejny raz.
The best ever!
Niezapomniane chwile , super występ, ogrom wrażeń. Polecam.
Bardzo mi się podobało. Mogłabym słuchać jeszcze dłużej. Michał Bajor cudowny, jak zwykle, pięknie z uczuciem śpiewający. Żałowałam, że już koniec. Dziękuję za piękne chwile.
Recital na najwyższym poziomie.
Magiczny wieczór z prawdziwym artystą.Polecamy.
Było super.
Koncert rewelacyjny,Pan Michał Bajor jak zwykle pokazał klasę.Uczestnictwo w koncercie to prawdziwa uczta dla melomana. Czekam na inne propozycje koncertów.Z poważaniem Maria Stawicka
koncerty Michała Bajora to uczta dla duszy
Po prostu fachowiec w każdym calu. To mój kolejny koncert tego artysty i z niecierpliwością czekam na kolejne w moim mieście.
WIĘCEJ
ZWIŃ