koncert

Mike Greene & Tomek Dziano

koncert

Mike Greene & Tomek Dziano

Mike Greene & Tomek Dziano - Bilety na koncert

Mike Greene urodził się w Brooklyn N.Y. Dorastał słuchając blues'a, gospel i r&b w harlemskiej rozgłośni radiowej WWRL. Uczył się grac na gitarze grając w kilku zespołach do początku lat 70-tych, kiedy to opuścił USA by uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysalaniem na wojnie z Wietnamem. Wyemigrował do Europy. Jego pierwszym zespolę we Francji był "Dirty Grits", lecz bardziej znaną grupą dla polskiej publiczności była formacja "Bulldog Gravy", z którą grał w Europie w latach 2004-2007.
W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowało w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: "Torun Blues Meeting" i "Jesień z Bluesem". Poza tym Mike grał w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. W Polsce współpracował również z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. Teraz dzieli scenę z Polakiem mieszkającym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex "Street Blues"), z którym spotkali się na scenie akompaniując wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin . W 2012 roku założyli zespół "Immigrants", z którym koncertują po wielu europejskich festiwalach jak na przykład: "Blues to Bop" w Lugano(Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx(Francja)

Tomek Dziano ur. w Lodzi, gitarzysta, wokalista, autor i kompozytor. Miłośnik blues'a i soul. Pierwszą jego znaną formacją był duet akustyczny Sapieja-Dziano, który zmienił się w "Street Blues"(uczestniczyli we wszystkich chyba festiwalach bluesowych drugiej polowy lat 80tych, dwukrotny laureat Rawy Blues"). W 1988 zespół wyjechał do Berlina-zachodniego(wówczas), gdzie często grywał w znanym berlińskim klubie "Blues Café" i wielu innych znaczących klubach oraz oczywiście na ulicach! Po zburzeniu berlińskiego muru grupa wyjechała do Hollandi, a następnie w 1990 roku do Francji, gdzie została na stałe zmieniając skład i brzmienie zespołu. Pod tą nazwą działali do 2000 roku (wydając płyty Driving Licence-1996 i "Prodigal son"2000). W tym też czasie Tomek rozpoczął karierę solową miedzy innymi jako: "Tomek Dziano trio", "Tribute to John Lee Hooker" itp. W 2012 roku wraz z Mike Greene, Stephane Ranaldi i Alain Michel stworzyli grupę "Immigrants", z którą odwiedzili festiwale w: Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech i Szwajcarii (blues to bop itd...).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mike Greene & Tomek Dziano

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert