koncert

Mira - na obu brzegach tęczy

koncert

Mira - na obu brzegach tęczy

Mira - na obu brzegach tęczy - Bilety na koncert

W tym roku mija 10 lat od śmieci legendarnej postaci polskiego bluesa i rocka - Miry Kubasińskiej. Krzysztof Jerzy Krawczyk, lider zespołu KGBand, z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała (nieukończoną) płytę, postanowił złożyć hołd artystce i zrealizować muzyczne widowisko, przypominające jej postać i repertuar.

Na scenie Wytwórni wystąpi Grażyna Łobaszewska, wokalistka i kompozytorka, uwielbiana m.in. za takie utwory, jak "Czas nas uczy pogody", "Piosenka o ludziach z duszą", "Brzydcy" czy "Gdybyś".

"Mira - na obu brzegach tęczy" to widowisko muzyczne, w którym pożenione zostaną muzyka, słowo i obraz. W Wytwórni nie tylko usłyszmy piosenki, które zyskały nieśmiertelność dzięki Mirze Kubasińskiej, ale także zobaczymy wiele wyjątkowych zdjęć oraz nagrane fragmenty wypowiedzi artystki.

- Muzyka Miry czy Breakoutów jest i będzie zawsze miała dużą liczbę odbiorców, dlatego myślę, że spektakl, który premierowo zaprezentujemy w tym roku, będzie wystawiany również w przyszłości ? zapowiada Krzysztof Jerzy Krawczyk z KGBand

Opieki reżyserskiej nad przedsięwzięciem podjął się Piotr-Bogusław Jędrzejczak - na co dzień człowiek teatru, ale też twórca kilku autorskich festiwali.

Przy Łąkowej 29 będziemy gościć Andrzeja Chochóła, gitarzystę z Ostrowca Świętokrzyskiego, miasta, w którym urodziła się Mira Kubasińska i gdzie od dziewięciu lat organizowany jest festiwal jej imienia - Wielki Ogień.

W Wytwórni zagra również szczeciński After Blues - duet, brzmiący co najmniej jak trio. Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) zaserwują naszym gościom wysublimowanego, oszczędnie granego bluesa w balladowej otoczce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mira - na obu brzegach tęczy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert