Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Moskwa

koncert

Moskwa

Moskwa - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

HISTORIA ZESPOŁU W SKRÓCIE
zespół utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej.
Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola - vocal gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Groń - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu , co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory które osiągnęły popularność radiowa ówczesnych stacji muzyki niezależnej.
W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu , i zespół Moskwa , a juz w nastepnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - reż.Andrzej Kostenko w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie .
My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata , natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski .
Moskwa jeszcze brała udział w filmach - Opowieści Harleya - reż. Wiesław Helak rok prod 1988 ,oraz Wiecej Bluesa - reż Krzysztof Magowski prod.Records,
Moskwa występuje w składzie
Paweł Gumola -voc,gitara ,
Kamil Rogiński - bas,
Radek Jarzyna -perkusja1988 .
Pierwsza plyta zespolu ukazuje sie w 1989 roku pod nazwa Moskwa , i znika z polek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Życie niezwykle - ukazuje się dwa lata później w 1990 , później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec , a po trasie w Niemczech pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku a w,2019 ukazuje się płyta - "21 wiek" wydana przez Zima Records.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Moskwa


Jak działają recenzje?
Impreza super!!!
Baśka 26.02.2023 18:29
Była bardzo dobra dawka Punkrocka.
FrytaPunk 09.10.2022 20:49
Kameralno garażowy hardcore punk w najlepszym wydaniu. Guma i Moskwa w świetnej formie. Brawo! Oi! Ogień w szopie! :)
EGON z Gliwic 09.10.2022 13:26

Polecane z kategorii koncert