koncert

Motion Trio

koncert

Motion Trio

Motion Trio - Bilety na koncert

22 sierpnia 2020, sobota, godz. 20.30

Miejsce: boisko OSIR (ul. Blokowa 3) przy Domu Kultury Zacisze

Rezerwacja wejściówek: od 18 sierpnia 2020, godz. 19.00

Motion Trio – polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.

Motion Trio:

Janusz Wojtarowicz
Paweł Baranek
Marcin Gałażyn
Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera - Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna. Założony ponad dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus. Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

Trzynaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu sześciu krajach świata na wszystkich kontynentach.

Zespół gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Koncert z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych realizowany w ramach projektu Koncerty Gwiazd i finansowany z Budżetu obywatelskiego 2020. .

REGULAMIN rezerwacji wejściówek oraz uczestnictwa w koncercie Motion Trio
https://zacisze.waw.pl/pliki/Artykul/697_Regulamin_rezerwacji_wejsciowek_oraz_uczestnictwa_w.pdf

Oświadczenie
https://zacisze.waw.pl/pliki/Artykul/693_Oswiadczenie.pdf

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Motion Trio

Koncert w deszczu był wspaniały Ja udało się organizatorom zapewnić taką oprawę? ;) Muzycy bezkonkurencyjni a klimat spotkania fantastyczny.
Pomimo ściany deszczu , koncert rewelacyjny . Muzyka płynąca ze sceny rozgrzewała serca i dusze . Wielkie brawa dla PANÓW .
Wspaniały koncert i bardzo dobra organizacja
Koncert wspaniały. W deszczu, ze świetną energią. Dziękujemy!
Fantastyczny koncert, wspaniali artyści , zaskakujące mozliwosci akordeonu, znakomite kompozycje....

Polecane z kategorii koncert