koncert

Motion Trio

koncert

Motion Trio

Motion Trio - Bilety na koncert

Motion Trio - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

Motion Trio – polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniachwschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera - Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna. Założony dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus. Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”. Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Bilety 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu.
Ulgowe dla młodzieży - 20 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje

Cudowny koncert, wykonawcy bawią się równie dobrze jak publiczność. Każdemu polecam.
Zespół genialny,występ jak zwykle znakomity
Bardzo wszechstronni wirtuozi, porywający a zarazem mistyczni
Wspaniały koncert, szkoda że nie był trochę planowo dłuższy, np. w dwóch blokach 45' z przerwą.
Fantastycznie
Mega występ.Chłopaki dali czadu.Jestem zachwycona.
Niesamowite jak Ci faceci grają. Aż trudno uwierzyć, że tak mało się o nich słyszy. Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Komercja robi swoje. Kolejnych 20 lat wspólnego grania Panowie.
Świetny koncert, jak zwykle w przypadku Motion Trio. Dobre warunki na widowni, widoczność i akustyka bez zarzutu, wygodne fotele (choć mogłyby być staranniej odkurzone).
Koncert cudowny!!! Gorąco polecam zespół Motion Trio!!!
Magicy akordeonów. Było bardzo miło..

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
07.08.2020 19:30

bilety od 30.00 PLN