koncert

Negură Bunget / Lacrima / Grimegod / Northen Plague

koncert

Negură Bunget / Lacrima / Grimegod / Northen Plague

Negură Bunget / Lacrima / Grimegod / Northen Plague - Bilety na koncert

W kwietniu do Polski na kilka koncertów przyjedzie rumuński zespół Negură Bunget, który łączy elementy black metalu, folk metalu i progresywy. W swoich tekstach i estetyce Negură nawiązuje do ludowej mitologii rumuńskiej i surowej przyrody transylwańskiej.

Negură Bunget powstał w 1995 roku. Zespół wypuścił w sumie siedem pełnych albumów i kilka EPek - ostatnie wydawnictwo "Tău" ukazało się w zeszłym roku.

Zespół odwiedzi w sumie osiem miast:
6 kwietnia - Szczecin (Rocker)
7 kwietnia - Poznań (U Bazyla)
8 kwietnia - Wrocław (Liverpool)
9 kwietnia - Kraków (Rotunda)
14 kwietnia - Bielsko-Biała (RudeBoy)
15 kwietnia - Łódź (Luka)
16 kwietnia - Warszawa (Progresja)
17 kwietnia - Olsztyn (Clava Manum)

Na wszystkich koncertach Negură Bunget towarzyszyć będzie rumuński zespół doom metalowy, Grimegod. Oprócz niego na wybranych koncertach wystąpi krakowska Lacrima (doom metal) i białostocki Northern Plague (death metal).

Negură Bunget - rumuński zespół folk balck metalowy, który powstał w 1995 roku. Określa się sam jako przedstawiciel "transylvanian black metal". W swoich tekstach i estetyce Negură nawiązuje do ludowej mitologii rumuńskiej i surowej przyrody transylwańskiej. Zespół wypuścił w sumie siedem pełnych albumów i kilka EPek - ostatnie wydawnictwo "Tău" ukazało się w zeszłym roku.

http://www.negurabunget.com/index.htm
https://www.facebook.com/negurabunget

Lacrima - krakowski zespół doom metalowy założona w 1996 r. Zespół ma na koncie 4 albumy. Przez parę lat pozostawał nieaktywny. Po niedawnej reaktywacji, w 2014 r. Lacrima wystąpiła na dziewięciu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Masters of Rock (Czechy), Gothoom Open Air (Słowacja), Castle Party (Polska) czy Klang Open Air (Łotwa). Zespół promuje obecnie składankę "A Story from Limbo" wydaną z okazji 18lecia istnienia.

https://www.facebook.com/lacrimapl

Grimegod - założony w 1991 r. rumuński zespół doom metalowy, który wydał w sumie cztery płyty - ostatnia to "Wrong Roads" wydana w 2011 r. Grimegod długo borykał się z problemami ze składem. W obecnym line-upie wokalistą jest Kati Tibor, śpiewający również w Negură Bunget.

https://www.facebook.com/grimegodofficial

Northern Plague - założony w 2009 r. polski zespół death metalowy. Wydał jedną płytę "Manifesto" (2014 r.).

http://northernplague.pl/
https://www.facebook.com/northernplague

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Negură Bunget / Lacrima / Grimegod / Northen Plague

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert