Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

koncert

New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band

koncert

New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band

New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

THE BEST OF BYDGOSZCZ - ELJAZZ BIG BAND I SOLIŚCI

Eljazz Big - Band od ponad dwóch dekad koncertuje i nagrywa płyty z repertuarem własnym, inspirowanym twórczością polskich

i zagranicznych kompozytorów. Ma na swoim koncie wydawnictwa płytowe takie jak: „Wspomnienia” z piosenkami okresu lat międzywojennych, „Kolędy i Pastorałki”, „After the Catastrophe” z kompozycjami Krzysztofa Komedy, „Sacred Concert” z utworami Duke Ellington’a, „Polish Songs” z najpiękniejszymi polskimi utworami z różnych dekad z udziałem amerykańskich solistów: Karen Edwards i Stanley Breckenridge. Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym udział wzięli wybitni aranżerzy i soliści jest wydawnictwo pt.: „In the Rhythm of Chopin”- w roku 2012 publikacja uzyskała status platynowej płyty w kategorii Jazz. W roku 2022 orkiestra nagrała siódmą już płytę pt.: „Impressions on Bach” z udziałem big - bandu i orkiestry kameralnej.

W repertuarze festiwalowym Eljazz Big - Bandu znajdą się najsłynniejsze utowy grane przez big - band’y oraz wybitnych perkusistów i bendleaderów takich jak: Buddy Rich i Gene Krupa.

NEW JAZZ - MYRCZEK & TOMASZEWSKI

Tomaszewski & Myrczek – Polska

Paweł Tomaszewski

Wojciech Myrczek

Projekt tworzą dwaj wybitni muzycy jazzowi: siedmiokrotny zdobywca tytułu wokalista jazzowy roku (2015-2021) wg czytelników pisma Jazz Forum, laureat Grand Prix i nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii – Wojciech Myrczek oraz zwycięzca wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, pianista, kompozytor i producent muzyczny współpracujący z czołówką polskiej i światowej sceny muzycznej – Paweł Tomaszewski.
Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – zawsze jednak z poczuciem humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które w ich interpretacjach nabierają nieznanych dotąd kształtów i barw.
Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce, Europie oraz Australii.
Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Konserwatorium w Hobart, Bird’s Basement w Melbourne, The Basement w Sydney, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, BMC Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Teatr Stary w Lublinie oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii, Brisbane Vocal Jazz Festival, Devonport Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Silesian Jazz Festival i wielu innych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band

Fenomenalny występ, cudowna sceniczna swoboda, kultura muzyczna, rewelacyjny aranż i jeszcze lepsze wykonanie. Ogromny szacunek.
klawdia 13.11.2022 23:47
New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band
Bydgoszcz, 12.11.2022
Adria Teatr
Fantastyczne koncerty brawo dla organizatorów a głównie dla Pana Józefa Eliasza. Nie ma co za wiele pisać, dla mnie, oraz moich gości " BOMBA"
J.J. 13.11.2022 19:45
New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band
Bydgoszcz, 12.11.2022
Adria Teatr
Eljazz Big-Band jak zawsze świetny. Występ solistki rewelacyjny. Wszyscy występujący wykazali wysokiej klasy umiejętności. Jedynie stary fortepian nie stanął na wysokości zadania, co jednakże nie zdołało przyćmić poytywnych wrażeń z koncertu.
Basia 13.11.2022 15:55
New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band
Bydgoszcz, 12.11.2022
Adria Teatr
Super!
Tetiana Semenchenko 13.11.2022 12:56
New Jazz - Myrczek&Tomaszewski; The best of... Eljazz Big - Band
Bydgoszcz, 12.11.2022
Adria Teatr

PROMOCJA DNIA

-25%

Poznań
10.12.2022 20:00

bilety od 60,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert