Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE

koncert

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Old Breakout - Zaduszki Bluesowe

Muzycy legendarnego Breakoutu w trasie koncertowej "Old Breakout - 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy oraz 80-te urodziny Tadeusza Trzczcińskiego, ponownie odwiedzą Puławy tej jesieni.

Old Breakout to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonego przez Tadeusza Nalepę, legendę polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień", aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech. W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w ‘88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album "Numero Uno", tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE


Jak działają recenzje?
Fantastyczny koncert. Klimatyczna podróż z pięknymi tekstami! Polecam!
06.11.2023 22:51
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Znakomity koncert! Szczerze polecam i chętnie wybiorę się znów podsłuchać Old Breakout.
Rafał C. 06.11.2023 11:14
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Super.Wrocily lata mlodosci
Wieslaw1954 06.11.2023 08:29
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Polecane z kategorii koncert