Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego

koncert

PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego

PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci PRZEMYSŁAWA GINTROWSKIEGO

20 października minie 10 rocznica śmierci Przemysława Gintrowskiego, jednego z najważniejszych polskich bardów, wspaniałego interpretatora poezji Zbigniewa Herberta, kompozytora muzyki filmowej, znanego szerszej publiczności ze współpracy z Jackiem Kaczmarskim.
Podczas koncertu pt. "Pamiątki" usłyszymy najbardziej znane piosenki Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu artystów związanych z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego.
W Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią PRZEMYSŁAW LEMBICZ i MARCIN ŻMUDA z Kwartetu ProForma, JUSTYNA PANFILEWICZ oraz duet WILGOCCY.

PRZEMYSŁAW LEMBICZ i MARCIN ŻMUDA, to założyciele poznańskiego Kwartetu ProForma, zespołu znanego już wrocławskiej publiczności z występów w Starym Klasztorze, zarówno ze swoimi programami, piosenkami Jacka Kaczmarskiego, jak również w składzie z Kazikiem Staszewskim. Ponieważ Marcin był ostatnim akompaniatorem Przemysława Gintrowskiego, koncert 20 X poświęcony pamięci tego Artysty jest i dla nich wyjątkowo emocjonalnym wydarzeniem.

JUSTYNA PANFILEWICZ, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trener wokalny, interpretatorka poezji śpiewanej. Jest laureatką głównych nagród w ponad 30-tu prestiżowych, ogólnopolskich festiwalach. Zdobyła m.in. główną nagrodę oraz statuetkę opolskiej Karolinki na 52 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 2004 roku tworzy muzykę autorską. W 2008 roku wraz z Tomaszem Pawłem Orłowskim zainicjowała powstanie autorskiego projektu HUKzHUT.
Porusza się swobodnie w różnych stylistykach muzycznych; od poezji śpiewanej do ciężkiego rocka. Na co dzień trener wokalny. Wykładowca klasy wokalnej Warsztatów w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Wykładowca klasy wokalnej Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki Rozrywkowej "Przystanek Muzyka". Wokalistka autorskiego projektu Darka Kozakiewicza "Darek Kozakiewicz LIVE".

WILGOCCY - w składzie Michał Wilgocki (śpiew, gitara) i Judyta Wilgocka (wiolonczela). Na scenie od ponad dekady. Grają piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kleyffa. W pieśniach sprzed dekad starają się szukać bieżących kontekstów, by za ich pomocą opowiadać o współczesności. Wielokrotnie wyróżniani i nagradzani na poetyckich festiwalach w całej Polsce. W ostatnich latach koncertujący przede wszystkim na scenie Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Wrocław

Recenzje i opinie: PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego

Świetny koncert! Wychowałam się na tych tekstach i piosenkach, więc długo wahałam się, czy warto wysłuchać innego wykonania i czy zbliży się ono choć trochę do oryginału. Duży plus dla obu Panów za to, że nie przekombinowali, nie próbowali niczego zmieniać w interpretacji - to byłby dramat. Czekam na kolejne koncerty!
Ravenna 28.11.2016 20:33
PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego
Poznań, 23.11.2016
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"
Miło spędzony wieczór, trochę krótko... ale bisy były. Kameralnie, przy stolikach (zaskoczenie, z kawą i herbatą. "Pamiątki" - specyficzny i trudny repertuar, ale Panowie dali radę!
DP 24.11.2016 11:55
PAMIĄTKI - koncert w 10 rocznicę śmierci Przemysława Gintrowskiego
Poznań, 23.11.2016
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"

Polecane z kategorii koncert