koncert Piwnica pod Baranami

Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki "Dla Miasta i Świata"

koncert Piwnica pod Baranami

Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki "Dla Miasta i Świata"

Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki "Dla Miasta i Świata" - Bilety na koncert

60-lecie Piwnicy Pod Baranami
Kolędy i Pastorałki "Dla Miasta i Świata"

"już ponad 60 lat działalności twórczej, magicznego, wręcz historycznego już Krakowskiego Kabaretu."

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza słuchacza w tajemniczy świat a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają 60-letnią historię Krakowskiej legendy. Wszystko to potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia, co każe spodziewać się dodatkowych niespodzianek na koncercie.

Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, galicyjskie wino to obrazy, które zimową porą towarzyszą Świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopi się w nastrój krakowskiej cyganerii i magiczny świat sztuki. Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty sezon swojej działalności kultywując w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tego bardziej współczesnego. Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, co roku prezentując nowy repertuar - będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Katowice

Recenzje i opinie: Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki "Dla Miasta i Świata"

Występ na dobrym poziomie
Wyjatkowy, magiczny koncert!!!
Koncert,który na długo zostanie w sercu. Była to wspaniała duchowa uczta. Dojrzałość artystyczna i intelektualna sięgnęła zenitu. Wielopokoleniowa obsada okazała się perfekcyjna. DZIĘKUJEMY!!!
Jak co roku wspaniale spędzony czas.
Występ jak najbardziej ok! Polecam! :-) Przydałoby się tylko nieco mniej wzajemnego "słodzenia" :-/
Ni ma jak nasze ausdruki, żeby powiedzieć co myśli i czuje Poznaniok. Jo i moja famuła w nowistych ancugach się my usiedli w tym tyjatrze. Wiarze poznańskiej prawda to znana , że Wy Krakusy i my Poznanioki „ jesteśmy jak klapsztula co madaiczny obkład , ze stron obu otula . Po Waszej stronie miód , po naszej stronie ślydki . To jest niezwykły cud , wymodzić takie sznytki . Obie części klapsztuli skleja dziś gzik z cebulą . Skrzyczka już nie chrabęści , sznytki czule się tulą „(Waldemar Wierzba) Poznańska wiara ganc się gibała bo fajny był tyn Wasz tyjater. To nie były blubry – czasem ślipie nom zawilgły .Hej Krakusy – trza nam taśtać tom Polske , żeby nie było poruty .Kielce się do Was skrómnie .barbarzynka z Pyrlandii.
barbarzynka z Pyrlandii 21.12.2018 12:57
Ciekawe spotkanie z muzyką. Trochę jakby poezja śpiewana. Żałuję, że nie było więcej kolęd (było sporo pastorałek i kilka wierszy), które znałam i mogłabym też pośpiewać:) Ale poziom utrzymany.
Ola ms 20.12.2018 21:34
Piękny spektakl, nastrój i klimat jaki stworzyć mogą tylko artyści z Piwnicy Pod Baranami. Wielka klasa!.
Wijciech 20.12.2018 14:11
Koncert na dobrym poziomie.Momentami nużący,szczególnie w pierwszej części .Piękna scenografia wprowadzająca nastrój spokoju i tajemniczości . W efekcie różnorodność prezentowanych utworów ,piękne głosy i interpretacja artystów "Piwnicy" oraz wysublimowany żart prowadzącego sprawiły że koncert stał się uczta duchową.
Dzień Dobry Mam tylko dwie uwagi. Na miejscu okazało się że zostały sprzedane bilety na te same miejsca różnym osobom. Druga uwaga dotyczy oświetlenia, górne światła znad sceny oślepiały osoby siedzące w pierwszych rzędach.
Fantastyczny występ, atmosfera i tematyka iście świąteczna. Gorąco polecam
Doskonały koncert, Piwnica jak zawsze z klasą - sama w sobie. Mnie osobiście zauroczył solowy występ "Rockmanki". Bardzo dobry najmłodszy z Klanu Półtoraków. Dziwię się tym bardziej części gdańskiej publiczności, która po wzniosłym wykonaniu ostatniej kolędy (na stojąco)- wręcz rzuciła się do szatni, zakłócając porządek rzeczy. Mimo tego zgrzytu - piękny utwór na bis i podsumowanie. Polecam
Koncert wprowadził mnie w nastrój świąteczny, ale też refleksyjny i... wywołał chwilę zadumy nad tym, co warto... Minusem imprezy jest organizacja sprzedaży biletów - miałam zdublowane miejsce z inną osobą.
Wspaniały koncert ! Jak co roku !
Jak zwykle nie zawiodła nas Piwnica pod Baranami, nie pierwszy już raz gościmy na ich koncercie. Chociaż wielu wykonawców ze starej gwardii już nie ma, to ciągle chce się słuchać tych pięknych słów piosenek, nie mówiąc o muzyce. Oby tak grali do końca świata i jeszcze dłużej.
Najgorzej wydane dotąd pieniądze. Towarzystwo wzajemnej adoracji,wychwalania i wymuszania braw. Sporo czasu z całego "show" to było mówienie o dyplomach i tytułach występujących. Doliczyłem się jednej kolędy. Drodzy panowie poza Krakowem są też inne miasta. Nie jesteście pępkiem świata.
Rewelacyjny koncert oparty w pewnym sensie na świątecznej opowieści. Wzruszenie i miłe wigilijne wspomnienia. Prowadzący zachwycający. Ten czas z kolędą po krakowsku za szybko minął. Mam ochotę odwiedzić Piwnicę pod Baranami w Krakowie i poczuć ten wyjątkowy klimat
Wspaniały koncert. Największe wrażenie zrobili na mnie Agata Ślazyk, Rafał Jędrzejczyk ...jestem zachwycona.
Świetne widowisko ! Dobrze przygotowane ale pełne niespodzianek wynikających z zawirowań na scenie. Ciekawe i oryginalne piosenki, świetna konferansjerka ! POLECAM !
Simonto 10.01.2018 10:18
Koncert absolutnie wyjątkowy, porywający, urzekający i dający do myślenia. I dający nadzieję. Czapki z głów.
Przepiekny koncert.Jestem bardzo,bardzo zadowolona.
Super! Może tylko miksowanie dźwięku nie za bardzo. Czasem trudno wyłowić słowa tekstów - zagłuszane muzyką. A szkoda bo teksty Piwnicy są niepowtarzalne!
Khayra 04.01.2018 23:38
wg mnie super była, przemyślane, z nutką wspomnien i refeksji. Dzieki
Barbarka 04.01.2018 20:45
Super koncert.
Ciepły wieczór, wspaniały klimat, polecam!
Studzienka 04.01.2018 15:00
Koncert bardzo klimatyczny, jak to Piwnica. Pokrzepiający, jak na dzisiejszy czas. Chciałoby się jednak bardziej kameralnego miejsca. Cóż, trzeba pojechać do Krakowa!
Magda 04.01.2018 12:57
Niepowtarzalny klimat, znany tylko z Piwnicy pod Baranami. Duch Piotra Skrzyneckiego przechadzał się wśród widowni.
Bevita 04.01.2018 12:51
to byl prezent dla moich rodzicow, ktorzy tuz po wyjsciu dzwonili do mnie wzruszeni ze dawno nie byli tak tak pieknym i emocjonujacym wieczorze. wrocili pamiecia do Piwnicy pod Baranami, ktora znali z dawnych lat. Sa pod wrazeniem wysokiego poziomu artystycznego oraz towarzyszacych emocji na widowni i scenie. Niezapomniany wieczor.
Joanna 04.01.2018 12:01
Wspaniały koncert.
Bardzo kulturalnie, miejscami dowcipnie, na końcu wzruszająco.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert