Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY

koncert

POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY

POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Nowy sezon Polski z Offu otwieramy pytaniami z gatunku najważniejszych: czy bunt i humor mogą iść w parze? A społeczne zaangażowanie i dystans? Oczywiście tak, a udowodnią to nam dwie wspaniałe kobiece kapele. Uwaga: oba koncerty niosą treści przeznaczone dla osób dojrzałych. Dojrzałych do obywatelskości!

Di Libe brent wi a Nase Szmate | Kiedy projekt muzyczny nosi zapisaną w Jidysz nazwę “Miłość płonie jak mokra szmata”, można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że jest to projekt niezwykły. Jednoosobowa kobieca kapela podwórkowa? Tak! Punkowy kabaret literacki? Jak najbardziej! Żydowskie ballady i queerowe protest songi mieszają się w wykonach Mai Luxenberg z przyziemnymi humoreskami i głodem duchowości. A może przede wszystkim: głodem normalności, więc nic dziwnego, że Di Libe… stało się przed dwoma laty jednym z głosów Strajku Kobiet. Zdecydowanie mocniejszym, niż część tych, które szły z największych głośników.

Szklane Oczy | Czy wypada mówić, że to kobiecy punk? Czy raczej należy wspomnieć, że to punk ze Śląska? Otóż nie, przede wszystkim trzeba powiedzieć, że to czysty punk, punk punków, nawet kiedy brzmi jak poetycka ballada czy psychodeliczna postmodernistyczna zabawka. W muzyce Szklanych Oczu jest wszystko, niezgoda na rzeczywistość zastaną, marzenie o lepszej, emocje z siedzenia na murkach i przeżywania zgrozy istnienia, potrzeba przygody i to znane każdemu zdziwienie: dlaczego nie widzisz dramatyzmu sytuacji? Nic dziwnego, że oczy - nomen omen - zwróciła na nią Antena Krzyku, biorąc pod swoje wydawnicze skrzydła. Przed Wami: klasa sama w sobie i najlepsza definicja offu!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY

Rewelacja!
PioN 24.09.2022 13:16
POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY
Warszawa, 23.09.2022
OKO Ośrodek Kultury Ochoty
Super kameralny koncert i bardzo fajny klimat.
L 24.09.2022 11:40
POLSKA Z OFFU: DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE // SZKLANE OCZY
Warszawa, 23.09.2022
OKO Ośrodek Kultury Ochoty

Polecane z kategorii koncert