Psyche | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Psyche

koncert

Psyche

Psyche - Bilety na koncert

"Music Encounter Event" jest cykliczną imprezą łączącą kilka muzycznych stylów pochodnych od gatunku new wave. Edycja "W międzyczasie" jest dwudniowym eventem odbywającym się kolejno w Szczecinie i Warszawie. Tym razem na Encounterze "W międzyczasie" wystąpi gwiazda muzyki synthpop i darkwave - Psyche, którego ponad 30-letnia twórczość zawsze była wysoko ceniona w tym środowisku.

W sobotę 18 kwietnia na scenie Warszawskiej Progresji jako support zagrają szczeciński Hot Rain, oraz Warszawski Nun, które to zespoły miały już nie raz okazję wystąpić na jednej scenie obok. Dobry klimat na after i before zapewni DJ Endżi.

Psyche:
"Ich majestatyczne motywy malują niebo, a wszystko co pozostało dla nas to wygodnie się oprzeć i docenić widok" - SOUNDS UK, 1986

Psyche jest najbardziej znanym kanadyjskim Dark-Synthpopowym projektem. Pionierzy electro-pop'u, którzy ukazują swój dramatyczno-liryczny styl z lekką nutą atmosfery gotyku i podstępnym automat perkusyjnym od ponad 30 lat!

Wytrwała legenda muzyki niezależnej. Ich twórczość charakteryzują motywy zimnego industrialu, poprzez gorący synthpop, dancefloor minimal, dark wave i wiele więcej... Najlepiej znani za swoje hity "Unveiling The Secret", "Eternal", "Misery", "Sanctuary", "15 Minutes" i ich sławny mix utworu Q Lazzarus'a "Goodbye Horses" (która stała się sławna dzięki pojawieniu się w sławnym filmie "Milczenie Owiec").

Do tej pory Psyche nagrał 11 LP, kilka kompilacji i płytę DVD zatytułowaną "Imaginary Life", która zawiera występy na żywo w zakresie od wczesnych lat 80 do 2005 roku.

Hot Rain:
Hot Rain jest niezależną grupą muzyczną pochodzącą ze Szczecina, grającą muzykę alternatywną/elektroniczną.
Zespół powstał w 2002 roku.
Wykorzystują męski i żeński głos pełen emocjonalnego ładunku i energetycznych uniesień, dając początek bogatej i ciepłej melodii, podbitej elektronicznym bitem i alternatywną stroną elektroniki, natomiast gitara dodaje pazur i akcentuje romantyczny lecz za razem odważny i niepowtarzalny styl zespołu. Muzyka Hot Rain to unikalne ciemne brzmienie syntezatorów przyciągające uwagę fanów lokalnie i poza granicami Polski.
Członkowie:
Jay Rett - wokal,
Olga Wolska - wokal,
Mariusz Skarbiński - muzyka, programowanie, instr. klawiszowe,
Mateusz Kwiatkowski - gitara, II wokal,
Stella Karalis - skrzypce

NUN:
Duet NUN tworzą Magdalena Kaos i Olaf Sharx. Zespół zadebiutował na składance wydanej przez BMG Poland w 2002 roku, oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu "Arche" z Robertem Gonerą w roli głównej. Rok później wokalistka Magdalena została zaproszona przez Andrzeja Smolika do współpracy przy jego drugim albumie co zaowocowało utworem "Or", który znalazł się na płycie.
Inspiracje artystyczne zespołu NUN to klasycy gatunku electro tj. Kraftwerk, New Order, Gary Numan, Depeche Mode, a także szereg artystów z pogranicza electro, muzyki alternatywnej i szeroko pojętej muzyki klubowej tj. Ladytron, Roisin Murphy, Goldfrapp.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane