koncert
Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny

koncert

Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny

Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny

Rafał Rokicki Trio - Koncert Charytatywny - Warszawa - bilety na koncert

Koncert „Sąsiedzi sąsiadom” – Rafał Rokicki Trio

Rafał Rokicki Trio, nasi sąsiedzi z Sarmackiej wraz z Kuźnią Kulturalną zapraszają na wyjątkowy koncert jazzowy 4 lutego 2018 roku.

Wyjątkowy dlatego, że jesteśmy wspólnotą Miasteczka Wilanów, mieszkamy w naszej wilanowskiej społeczności i chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. 

Rafał Rokicki, nasz sąsiad z Sarmackiej, to pianista, kompozytor i aranżer. Jego muzyka charakteryzuje się nastrojowym poetycznym brzmieniem i bogatą dynamiką. Łączy przestrzenny jazz skandynawski ze słowiańskim romantyzmem oraz elementami jazzu nowoczesnego i third stream.

Muzyk jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał prestiżową nagrodę Jazz Performance Award. Za oceanem nagrał świetnie przyjętą płytę „G.H.R.”, a po powrocie do Polski zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Oczarował słuchaczy i krytyków. Ciepło wypowiadali się o nim Paweł Brodowski, Jan Ptaszyn Wróblewski i Tomasz Szachowski.

Rafał Rokicki koncertował w Polsce i za granicą. Od kilku lat występuje z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako Rafał Rokicki Trio. W 2014 roku z Michałem Kapczukiem (kontrabas) i Pawłem Dobrowolskim (perkusja) nagrał drugą płytę „Chopin Revisited”, zawierającą współczesne aranżacje utworów Fryderyka Chopina.

Ostatnie plany pokrzyżował Rafałowi i jego rodzinie pożar, który wybuchł w ich mieszkaniu. Na szczęście właścicieli nie było, jednak ogień i dym pochłonęły cały dobytek, w tym instrumenty muzyczne. Mieszkanie na razie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga kompletnego remontu.

W Kuźni Kulturalnej 4 lutego odbędzie się koncert charytatywny, a dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony dla Rafała Rokickiego i jego rodziny.

Podczas koncertu Rafał wystąpi z Michałem Kapczukiem, kontrabasistą i gitarzystą basowym, absolwentem Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie, wyróżnionym na licznych festiwalach w Polsce i za granicą oraz z Pawłem Dobrowolskim, perkusistą, występującym u boku Anny Marii Jopek, laureatem licznych nagród m.in. Fryderyka 2006 w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego.

RAFAŁ ROKICKI TRIO w KUŹNI KULTURALNEJ: 4 lutego 2018

Wydarzenie można połączyć z kolacją od godz. 18:30 lub przyjść wyłącznie na koncert o godz. 20:30, wtedy zapewniamy miejsca w układzie teatralnym. Bilety w cenie 100 zł do kupienia w Restauracji Kuźnia Kulturalna (ul. Kostki Potockiego 24) lub na stronie www.kuzniakulturalna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Warszawa

Brak wydarzeń w: Warszawa


Recenzje

Rewelacyjny koncert - wspaniałe przeżycie! Chce jeszcze !!!
Było wyśmienicie! Prawdziwa uczta dla uszu:)
Wspaniały Koncert, świetna muzyka i atmosfera!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

(74)

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w październiku i listopadzie w sześciu miastach Polski. Bilety na koncert TRIBUTE TO... już w sprzedaży! Koncerty Tribute to... są wyjątkowym projektem muzycznym, będacym hołdem dla takich artystów jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon. Do współpracy nad tym projektem zzostali zaproszeni znakomici polscy artyści: Janusz Radek, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Tatiana Okupnik, Krzysztof Cugowski, Kasia Moś, Tomasz Tomson Lach, Baron, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska. Wydarzenie poprowadzą Edyta Herbuś i Piotr Polk.

Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom, jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon.
Podczas koncertu będzie można zobaczyć w sumie około 200 artystów na jednej scenie: 10 wokalistów, 100-osobową orkiestrę symfoniczną, 80-osobowy chór, tancerzy oraz akrobatów.

Koncert Tribute to... bilety w sprzedaży!

 KUP BILET
06.10.2019, 20:00 Hala Globus
 KUP BILET
11.10.2019, 19:00 Hala Urania
 KUP BILET
18.10.2019, 19:00 Gdynia Arena
 KUP BILET
27.10.2019, 19:00 Spodek
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET

Już niedługo poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią w 3 edycji Koncert Muzyki Filmowej. Nie zabraknie tancerzy, orkiestry symfonicznej oraz prowadzących Grażyny Torbickiej / Tomasza Raczka.

 KUP BILET
17.02.2019, 19:00 Hala Globus
 KUP BILET
22.02.2019, 19:00 Hala Urania
 KUP BILET
03.03.2019, 19:00 Hala Arena
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
22.03.2019, 19:00 Spodek
 KUP BILET
 KUP BILET
(60)

Michał Szpak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Finalista programu X-Factor i juror The Voice of Poland wyrusza w trasę "Dreamer Tour", podczas której promować będzie najnowszą płytę.
Single, które do tej pory się ukazały - między innymi "Don't Poison Your Heart" i "King of the Season" są zaledwie namiastką tego, co wydarzy się na koncertach.
Album, który miał premierę 7 września 2018 roku, według słów samego artysty oddaje jego sentyment do muzyki lat 80 i 90, możemy więc spodziewać się kompilacji rocka, bluesa, jazzu i popu. Trasa koncertowa rusza 13 października - zapraszamy na koncerty w całym kraju!

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
11.02.2019, 19:00 Aula UAM
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
(74)

Podczas gali usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart",
Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
27.01.2019, 19:30 Aula UAM
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
(80)

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 TENORÓW", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej.

PROGRAM:

CZĘŚĆ I

1) Intro
2) C. Esposito - Grande amore
3) A. Lara - Granada
4) L. Dalla - Caruso
5) R. Stolz – Brunetki, blondynki
6) Pieśń ludowa – Oczi czornyje
7) J. Strauss - Wielka sława to żart
8) G. Puccini - Nessun dorma
9) G. Verdi- La donna e mobile
10) E. Di Capua - O sole mio
11) V. DiChiarra - La spagnola
12) C. Velasquez – Besame mucho
13) L. Danza – Funiculi funicula

CZĘŚĆ II

1) R. Cocciante – Dzwonnik z Notre Dame
2) N. Gimbel - Sway
3) R. Cociante - Belle
4) T. Renis – Quando Quando Quando
5) H. Zimmer / E.John – Król Lew
6) M. Draws - Delayla
7) L.A. Ried - Sparta Regressa
8) D. Modugno - Volare
9) Z. Wodecki - Lubię wracać tam, gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Czerwona ruta
11) Q. Mendoza - Celito lindo
12) B. Joel - Uptown girl
13) V.Di Paola – Come Prima


 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
09.03.2019, 19:00 Aula UMK
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
Podziel się swoją opinią o stronie