Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ DOROTA KUZIELA JACEK GUTRY

koncert

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ DOROTA KUZIELA JACEK GUTRY

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ DOROTA KUZIELA JACEK GUTRY - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dorota Kuziela - śpiew, skrzypce, gitara
Jacek Gutry - śpiew, gitara, ukulele

zaprasza: Basia Stępniak-Wilk

Dorota Kuziela – skrzypaczka, wokalistka, poetka, kompozytorka, multiinstrumentalistka:
tych pięć elementów składa się na najlepszej próby bardessę, pieśniarkę, songwriterkę.
Wiolinistykę studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, jako poetka i tekściarka jest natomiast samoukiem. W latach 2017-23 zdobyła ponad dwadzieścia nagród na ogólnopolskich konkursach piosenki autorskiej i poetyckiej. Jest laureatką m.in. Konkursu Piosenki Artystycznej Festiwalu „WSCHODY” w Lublinie - I nagroda, Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie - I nagroda, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - II nagroda i Nagroda im. Wojciecha Bellona (dla najlepszej autorki Festiwalu), Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie - Grand Prix im. Jonasza Kofty. W 2019 roku wydała debiutancki album „Nigdy Nic Nie Wiadomo”, zajmuje się również produkcją muzyczną, a głos jej skrzypiec ubogaca także płyty innych śpiewających autorów. Koncertuje na terenie całej Polski. Śpiewa głównie napisane przez siebie utwory, w których porusza tematy natury filozoficznej, toczy swoisty dyskurs z istnieniem, sensem życia i przemijaniem. W jej koncertach pojawiają się też się utwory znanych bardów i autorów piosenki w języku hiszpańskim i angielskim. Warstwa muzyczna koncertów tej artystki to niepowtarzalne brzmienie jej pięciostrunowych skrzypiec przeplatane akompaniamentem gitary. Dorota Kuziela występuje śpiewając i grając przy tym jednocześnie na skrzypcach, a niezwykła umiejętność ta sprawia, że artystka osiąga niepowtarzalny wyraz artystyczny.

Jacek Gutry – śpiewający autor, twórca piosenek, ale też literatury dziecięcej, gitarzysta; nagradzany na konkursach i festiwalach zarówno poetyckich, jak i kabaretowych: Ogólnopolski Konkurs Przybycie Bardów – I miejsce, Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim – II miejsce, Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce – III miejsce, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie – Złota Piątka i in. Jacek Gutry śpiewa autorskie piosenki inspirowane - jak przystało na prawdziwego barda - rzeczywistością, aktualnymi wydarzeniami. Poważne tematy ubiera przy tym w satyryczno-ironiczne formy, dbając jednocześnie o wysokie walory literackie swoich tekstów. Lubi bawić się słowem, wykorzystując wieloznaczność sformułowań i podobieństwo brzmień. W jego piosenkach dominuje błyskotliwa, nieco przewrotna, niejako edukacyjna opowieść o niezbyt doskonałym, ale pozytywnym świecie.
Jacek Gutry czerpie z różnych, często odległych stylów muzycznych, więc wachlarz emocji przekazywanych słuchaczom jest bardzo szeroki. W jego utworach jest jednak kilka cech niezmiennych: są to piosenki wysmakowane i bogate w nieoczywiste a czytelne pointy. Spotkanie z tym artystą to chwila intelektualnej rozrywki, nie stroniącej od humoru. Najpopularniejsze piosenki Jacka to: „O kawy kubasie”, „Nie siedź jak Kevin sam w domu”, „Hala Banacha”, „Ballada ponadwczasowa”, „Między piętrami”.
Jacek Gutry jest też cenionym konferansjerem – prowadzi koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy kamerton”, Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jest członkiem Zarządu Głównego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ DOROTA KUZIELA JACEK GUTRY


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert