koncert

SPEAKING CONCERT WARIACJE

koncert

SPEAKING CONCERT WARIACJE

SPEAKING CONCERT WARIACJE - Bilety na koncert

CO TO JEST SPEAKING CONCERT?
Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

OPIS KONCERTU
Czy wariacje to wariactwo?

I to jakie! Nie jesteśmy nawet świadomi jak to szaleństwo wkrada się w nasze życie codzienne mącąc, kombinując, udoskonalając i.. zdobiąc naszą codzienność! Ale o co chodzi?

Forma wariacyjna - niewiele to mówi większości z nas, prawda? A jednak jej idea to nieuchwytne, stare jak świat  pragnienie ciągłej zmiany i rozwoju. W muzyce nie mogło być inaczej!
Wariacyjne kształtowanie muzyki znane jest we wszystkich kulturach, jest ono tak tak stare...jak sama muzyka! W ten sposób tworzyły ją już ludy pierwotne, korzystając z piękna niedoskonałości ludzkiej pamięci oraz naturalnego pragnienia improwizacji. ALE O CO CHODZI?!
Podczas Speaking Concert “Wariacje” prześledzimy historię ewolucji formy wariacyjnej. Fascynującą podróż zaczniemy od prostych technik ostinatowych, przechodząc poprzez rozwój w kunsztownych konstrukcjach polifonicznych, a metą będzie dla nas odważny klasycyzm!

Poznamy tajniki kompozytorskiego „know how”, a jednym z elementów scenariusza będzie „blok interaktywny”, w którym wraz z publicznością stworzymy utwór oparty na technice wariacyjnej!

WYKONAWCY:
Orkiestra Symfoniczna Collegium F
Marcin Sompoliński - dyrygent, prowadzenie koncertu

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

19.09.2021, 18:00 Aula UAM
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Poznań

Recenzje SPEAKING CONCERT WARIACJE

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert