koncert
Softer than Pillow: Kari

koncert

Softer than Pillow: Kari

Softer than Pillow: Kari - Bilety na koncert

Softer than Pillow: Kari - Warszawa Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr | Kupuj Bilety Online

Kari powraca do Warszawy (Dom Kultury Kadr) z nowym projektem koncertowym.

Wspólnie z Alex Carrie (producentem brytyjskiej formacji Krrum https://urlzs.com/F5Y4r) oraz wiolonczelistką Rose Gallaway, Kari zabierze nas w świat - UKIYO.
Wydarzenie zapowiada się jako bardzo intymny wieczór, podczas którego usłyszymy piosenki z poprzednich płyt w nowych, akustycznych aranżacjach, ale także nowe kompozycje, nad którymi artystka pracowała w ostatnich miesiącach.
Nadchodzące listopadowe koncerty będą jedyną okazją, żeby je usłyszeć.

*UKIYO [ u - k e y - y o ] (n.)
"The Floating World”; Living in the moment, detached from the bothers of life."
Czyli bycie "tu i teraz”.

"Chciałabym, żeby te koncerty były czymś w rodzaju wykroczenia poza ramy czasu; pretekstem do kontemplacji i spojrzenia wewnątrz."

"W ostatnim roku czas jakby stanął w miejscu.
To poczucie zawieszenia, początkowo bardzo niewygodne i frustrujące, z czasem przybrało kształt nieskończonej przestrzeni, w której nieoczekiwanie zaczęłam odnajdywać spokój. Zaczęłam uczyć się zaglądać w głąb siebie i mówić "nie" wobec sytuacji, które zabierają mi moją wolność, a co za tym idzie - również zdrowie mentalne. Postanowiłam odbudować moją przestrzeń, w zrozumieniu i akceptacji, że "nic nie muszę". Po wykreśleniu wszystkich deadline’ów z kalendarza, odkryłam nową dla mnie rzeczywistość, gdzie jedyne na czym miałam się skupić to przyzwolenie sobie na to, żeby po prostu "być"; być obecna, tu i teraz. I to był właśnie początek mojego doświadczenia “ukiyo” - wróciła, zagubiona gdzieś w odmętach zabiegania i przemijającego świata, radość tworzenia. To właśnie wtedy, w nieplanowany sposób, narodziła się idea stworzenia projektu koncertowego, z którym odwiedzę Polskę w listopadzie.
Projekt początkowo był tylko i wyłącznie moje terapeutyczną formą powrotu do muzyki, ale z czasem utwory zaczęły przybierać konkretne kształty. Moje szkice i pomysły stały się wyraźnym muzycznym konceptem, który postanowiłam zgłębić i docelowo się nim podzielić. “Ukiyo” czyli “przemijający świat", od którego podczas tych koncertów będziemy się wspólnie oddzielać.” (KARI)

Polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Od 2013 r. mieszka w Wielkiej Brytanii. Ma na koncie trzy płyty – „Daddy Says I’m Special” (2011), „Wounds And Bruises” (2013) oraz „I Am Fine” (2017). Nominowana do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”, laureatka nagrody głównej magazynu HIRO i nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Songwriterów.

Album "I Am Fine” wydany w czerwcu 2017 r. to przełom w jej twórczości. Dotychczasowe porównania do artystek takich jak Bat For Lashes czy Lykke Li mogą nie być tym razem adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ czy Björk.

KARI zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych polskich festiwalach – m.in. na Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Singiel „The One” z jej drugiego albumu, "Wounds And Bruises” znalazł się na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu "BBC Introducing”. Pozytywny odbiór na Wyspach zaowocował występem KARI na BBC Radio’s Big Weekend w Glasgow.

sala: Broadway
wstęp: 20/30 zł, bilety do nabycia WKRÓTCE online lub w DK Kadr

Jej druga płyta z 2013 roku przyniosła bardziej rozbudowaną – i niemal rockową muzykę, niepozbawioną jednak popowej wrażliwości. Koncerty promujące “Wounds & Bruises” pokazały, że nie jest nadwrażliwą dziewczynką kryjącą się w studiu, ale świadomą i mocną osobowością, kreującą oryginalny świat (nie tylko dźwięków). (…) Potem jednak zniknęła – przeprowadziła się do Anglii, by tam nagrać trzeci album, z którym powróciła dopiero teraz, aż po czterech latach milczenia. “I Am Fine” łączy wątki z poprzednich płyt Kari, uzupełniając je nowymi, zaskakująco ekscytującymi motywami. (…) Trzeci album Kari potwierdza, że młoda wokalistka to jedna z najciekawszych postaci naszej (?) sceny alternatywnej. Znane z wcześniejszych płyt upodobanie do nostalgicznego nastroju i przejmującego śpiewu, piosenkarka łączy tym razem z bardziej wyrazistą melodyką, tanecznymi rytmami i syntezatorowym brzmieniem. (…) Wszystko to dzięki elektronice i wokalowi Kari jest spójne – i uwodzi swym kobiecym rozmarzeniem.
Paweł Gzyl kultura.onet.pl

Muzyczną metamorfozę trzeba zapisać Kari zdecydowanie jako sukces. (…) Kari postanowiła w końcu wyjść z nowym materiałem poza lokalne podwórko i próbuje sił na rynku brytyjskim. Tyle tylko, że ze zmianą otoczenia przyszła też zmiana jeśli chodzi o muzykę. A ta nabrała cieplejszych barw i z rezydentki małych, klimatycznych klubów, Kari przeobraża się w bywalczynię dużych, letnich festiwali.
Tomek Doksa muzyka.interia.pl

W dobie Internetu powstaje coraz więcej muzyki świetnie wyprodukowanej, ale rzadko zdarza się, by miała ona w sobie też naturalnie ludzki pierwiastek. (…) W muzyce Kari odnajdujemy podobną rezolutność i fantazję, ale również, a może przede wszystkim, doskonałe kompozycje, nieszablonowe pomysły i odwagę pójścia własną drogą.
Piotr Lewandowski www.popupmusic.pl

sala: Broadway
wstęp: 20/30 zł, bilety do nabycia WKRÓTCE online lub w DK Kadr

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Fantastyczny koncert, bardzo intymny, osobisty, pelen nostalgii, glebokich emocji! Kari potwierdza swoj wielki talent! Cale trio swietnie sie dopelnialo, bardzo dobry i wazny dla mnie koncert. Organizacja imprezy na rownie wysokim poziomie.
Cudowny koncert! Przez totalny przypadek dowiedziałam się o Kari (całkiem niedawno) i - nomen omen - okazało się, że jest koncert w Warszawie. Tak więc koncert był mi pisany :) Bardzo, ale to bardzo przyjemnie spędzony czas. Chwila oddechu przed kolejnym tygodniem w pracy, ładne zamknięcie weekendu, chwila wolności dla głowy i emocji. Bardzo dziękuję za to! Ps. W Kadrze również byłam pierwszy raz i jestem mile zaskoczona :) Zapewne wrócę niebawem.
Koncert KARI. Prezentacja materiału przygotowywanego na kolejną płytę. Wygląda na to, że płyta będzie odsłoną nowej twarzy Artystki - co byłoby super gdyby każda z płyt miała innych charakter --- ale, ale (!) charakter utworów nawiązujących do płyty "Wounds and bruises" też, też baaardzo mi odpowiada. Sam koncert to Genialna uczta subtelności, przestrzenności a nawet monumentalności muzyki wykreowanej dość minimalnymi środkami. Podziękowania dla Całego Zespołu. Pozdrowienia dla KARI.
Najpiękniejszy koncert, na jakim byłam. Słuchając Kari, czas się zatrzymuje.
Bardzo miły wieczór, świetny dźwięk.

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
28.12.2019 17:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane

Warszawa inne wydarzenia