Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Space of Jazz - Kuba Więcek & Piotr Orzechowski

koncert

Space of Jazz - Kuba Więcek & Piotr Orzechowski

Space of Jazz - Kuba Więcek & Piotr Orzechowski - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Kuba Więcek & Piotr Orzechowski

„Kaprysy i Bagatele” to pierwsze wspólne przedsięwzięcie kompozytorskie Kuby Więcka i Piotra Orzechowskiego (aka Pianohooligan), a więc znanego już, fascynującego aliansu dwóch osobowości scenicznych młodego polskiego jazzu. Duet, po śmiałych reinterpretacjach Wariacji op. 4 Góreckiego czy soundtracku do Draculi Kilara, przedstawia program złożony z serii krótkich, wyzwolonych stylistycznie autorskich miniatur na saksofon i fortepian.

Utwory przygotowane przez Orzechowskiego i Więcka to z założenia skondensowane, ulotne „fragmenty muzyczne”, nagłe przypływy nastrojów, reminiscencje tego, co subtelne, efemeryczne, lecz także żartobliwe i chimeryczne.

KUBA WIĘCEK
Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.
http://kubawiecek.com/

PIOTR ORZECHOWSKI “PIANOHOOLIGAN”
Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak. Obecnie pracuje nad operą jazzową, której premiera planowana jest na listopad 2021 roku.

https://www.pianohooligan.com/

Dostępność:

  • Pętla indukcyjna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Space of Jazz - Kuba Więcek & Piotr Orzechowski

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert