koncert

Speaking Concerts - Ostatnie Requiem czyli M jak Mozart

koncert

Speaking Concerts - Ostatnie Requiem czyli M jak Mozart

Speaking Concerts - Ostatnie Requiem czyli M jak Mozart - Bilety na koncert

W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.

Odpowiemy na następujące pytania:

Kto był zleceniodawcą napisania “Requiem”?
Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
Czy na pewno skończył komponowanie “Requiem”
na pierwszych taktach “Lacrimosy”?
Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?
Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Collegium F – zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

czas trwania: 65 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

28.03.2022, 19:00 Aula UAM
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Poznań

Recenzje i opinie: Speaking Concerts - Ostatnie Requiem czyli M jak Mozart

Jestem pod wrażeniem. Uważam, że tego typu formuła to strzał w dziesiątkę, wiedza podparta muzyką na najwyższym poziomie. Ja jestem na tak i czekam na kolejne!
Havran 05.11.2019 21:39
Super wydarzenie, warto było
Mabic 04.11.2019 17:39
Wspaniałe wydarzenie, poprowadzone ciekawie i lekko, z domieszką humoru. A sam koncert ? Do dziś czuję tę muzykę w najgłębszych zakamarkach duszy !!! Przepiękny
Magda 04.11.2019 15:39

Polecane z kategorii koncert