koncert
Stanisława Celińska - Malinowa...

koncert

Stanisława Celińska - Malinowa...

Stanisława Celińska - Malinowa... - Bilety na koncert

Stanisława Celińska - Malinowa... - Dzierżoniów Dzierżoniowski Ośrodek Kultury | Bilety na koncert

Po wielkim sukcesie albumu "Atramentowa…" oraz płyty "Świątecznie..." przyszedł czas na kolejne wydawnictwo Stanisławy Celińskiej zatytułowane "Malinowa..." Płyta składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.

W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem  wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam zaśpiewany  w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz  gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

Tym razem dostaliśmy bardziej różnorodne propozycje. Nad stroną muzyczną ponownie czuwał Maciej Muraszko, więc nie mamy do czynienia z czymś odbiegającym daleko od “Atramentowej”.

Czasem ociepla nostalgiczne oblicze tej płyty lekka bossa nova, choć traktująca o samotności (“Korali sznur”), czy też zagrany na akordeonie walczyk z gorzkim tekstem (“Maskarada”). Nie zabrakło charakterystycznych, skomponowanych na pianinie ballad (“Cudem jest świat”). Te spokojniejsze momenty stają się pewnym wyznacznikiem albumu, ale nie mogło stać się inaczej, w końcu artystka opowiada o ludzkich bolączkach, tęsknocie, ale też po prostu o miłości.

Za każdym razem słuchając “Malinowej…” jesteśmy kierowani w stronę refleksji nad sobą i miejscem człowieka na świecie. I pewnie, gdyby zaśpiewał te piosenki ktoś inny, mogłyby budzić odrobinę pretensjonalności. W wykonaniu Stanisławy Celińskiej, potrafiącej dodać każdej z kompozycji ludzkiego pierwiastka, prezentują się najbardziej prawdziwie. Kto potrafi czerpać przyjemność z takiej muzyki, ten znajdzie tu kolejny raz wiele dla siebie. 

Łukasz Dębowski (polska płyta-polska muzyka.pl)

"Malinowa..." to kolejny dowód na to, że Stanisława Celińska jest równie znakomitą piosenkarką jak i aktorką, a w przypadku tego wydawnictwa również i autorką tekstów. Magiczny, ujmujący głos Artystki sprawia, że płyta chwyta słuchacza od pierwszego numeru i nie chce puścić, aż do samego końca. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że "Malinowa..." spodoba się wszystkim fanom Artystki i zagości na półkach tuż obok "Atramentowej...".

Sebastian Griszek (wyspa.fm)

 Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Fantastyczny koncert, cudowna atmosfera i wyjątkowy nastrój stworzony przez Artystów. Relax dla duszy😊
Krystyna50 12.04.2019 13:17
Piękny , wzruszający koncert, świetny zespół, wyśmienita pani Stanisława Celińska.
Piękny występ, wspaniałe piosenki i terapeutyczne przeżycie.
Określę to jednym słowem:rewelacja
REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawlowska_k@wp.pl
Piękny, klimatyczny koncert, prawdziwy i od serca, gorąco polecam dla osób, które mają w sobie autoreflejsję
P. Stasia Cudowna zespół także
Wspaniały wieczór pełen emocji
WSPANIAŁY WYSTEP
Wspaniały występ, cudowny wieczór ...
koncert bardzo misię podobał
Dorota 22.03.2019 21:48
Stanisława Celińska - Malinowa Wspaniały koncert i to nie tylko dla starszych słuchaczy... Znakomity kontakt artystki z widownią i rewelacyjne, przy świetnie zaaranżowanych utworach, wykonanie muzyczne
Było pięknie. Niepowtarzalny klimat koncertu, wielki kunszt wykonawczy, literacki, muzyczny. Jednym słowem- przeżycie duchowe najwyższych lotów.
super koncert, super atmosfera. polecam z całego serca!!!
Dawno nie uczestniczyłem w tak wzruszającym wydarzeniu jak koncert cudownej Stasi Celińskiej. Wczorajszy wieczór na długo zostanie w mojej pamięci. Stasi życzę zdrowia i czekam na kolejną płytę. Cytując jej piosenkę... Już nie trzeba mi wielkich słów pośród nocy, zatrzymałem czas żeby znowu z Tobą być. Jutro znikniesz gdzieś, życie dalej się potoczy, choć kilka chwil podarował nam los...
Marcin 19.03.2019 14:43
REWELACYJNY nastrojowy koncert
jaro1967 19.03.2019 10:29
Rewelacja!
Cudowne przeżycie-piękny śpiew i fantastyczna oprawa muzyczna
Impreza wspaniała. Występ P. Stanisławy Celińskiej i towarzyszącego zespołu muzycznego pozostawił niezapomniane wrażenia. Muzyka i wykonane utwory to poziom światowy.Doskonały kontakt artystów z widownią, wspólne śpiewy i tańce. Przeżycia niezapomniane-dzięki za przyjazd do Łodzi.
Wyśmienity koncert. Zarówno Pani Stanisława, jak i Zespół, perfekcyjni.
Pani Celińska cudowna, refleksyjna, prawdziwa...świetny zespół młodych, fajnych muzyków, solówka na saksofonie absolutnie wymiata. Totalnie nastrojowo. Żałuję że nie byłam na Atramentowej.... na kolejny występ pójdę na pewno. Wzryszyłam się i uśmiałam...
Super koncert, atmosfera i energia od Pani Stanisławy bezcenne. Kapela palce lizać.
Wspaniały występ
Bardzo dobry koncert.Bogate instrumentarium, odpowiedni nastrój i Pani Celińska swymi tekstami zmusza do przemyśleń o ważnych sprawach ludzkich. Dwie godziny oderwania od pędzącego świata. Super.
Koncert piękny , ciepły,pełen mądrych tekstów wspaniałej muzyki ! Więcej takich spotkań !!!
Koncert był fantastyczny, dwugodzinna terapia. Polecam wszystkim, którzy kochają liryczny nastrój.
Cudowny wieczór, Piękne piosenki i wspaniała Artystka. W 100% warto się wybrać bo Pani Celińska czaruje głosem i talentem.
Koncert przecudny. Pani Stanisława oraz zespół muzyków wspaniali. Dwie godziny pięknych piosenek, zadumy, wzruszeń, uśmiechu i wspaniałej zabawy.
Sikoreczka mała 18.03.2019 09:33
Fantastyczny koncert, Pani Stanisława jak zawsze pełna cudownie, zespół Pana Macieja Muraszko to najwyższa klasa.
WIĘCEJ
ZWIŃ