Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Stara Szkoła

koncert

Stara Szkoła

Stara Szkoła - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Marzyliście kiedyś o podróży po amerykańskich rozdrożach? Wyobrażaliście sobie wiatr we włosach i stare standardy płynące z radia Waszego cadillaca? Jeśli tak jak my czujecie bluesa, nadchodzący koncert z pewnością da Wam wiele powodów do tęsknych myśli o przydrożnych barach na peryferiach wielkich miast oraz ciepłych, piaszczystych nocach.

Można myśleć, że karierę muzyczną powinno zaczynać się jak najwcześniej. Nic bardziej mylnego – artyści Starej Szkoły zdecydowanie burzą ten mit! Dla większości z nich to pierwszy w życiu zespół – założony po pięćdziesiątce. W tym roku grają drugą setkę koncertów, wszystkie są skatalogowane na oficjalnej stronie internetowej formacji. Najważniejsze z nich to koncerty w czasie Blues Express, HRPP Festival, Happy Jazz Festiwal, Transatlantic Blues Project, Plexsound Festival, Island Bike Days, Bike & Barrels Party w londyńskim Jazz Café Posk oraz dwie koncertowe premiery płyt w HRP Pamela. Koncerty Starej Szkoły były wielokrotnie retransmitowane w Radio PiK. Od początku istnienia grają dla WOŚP.

W październiku 2017 roku miała miejsce premiera, wydanej przez HRPP Records, debiutanckiej płyty, ,zatytułowanej „Coraz bliżej”. Krążek zajął 2 miejsce w głosowaniu internautów na bluesową płytę roku 2017 portalu bluesonline.pl. Wiesław Weiss z Teraz Rock, tak napisał o tym krążku: „Bardziej zadumana i liryczna, choć nie pozbawiona ostrzejszego grania. Zaskakująco dojrzała, piękna”. W październiku 2021 ukazał się wydany przez HRPP Records, koncertowy krążek zatytułowany „Koncert”. To zapis koncertu z okazji X-lecia zespołu. 29 lutego 2020 roku w składzie Starej Szkoły zagrali Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Michał Kielak.

Muzyka balansująca między bluesem i rockiem, a teksty? Teksty są o… nie, nie napiszemy o czym. Odkrycie tej tajemnicy zostawimy Wam, a okazja nadarzy się już 3 września o 18:00! Do usłyszenia w Dworze!

Stara Szkoła gra w składzie:
Iwona Gulczyńska – skrzypce
Tomek Kuczma – wokal, gitara
Sławek Kuczma – bas
Dziniu Monasterski – perkusja
Heniu Chyła – instrumenty perkusyjne
i gościnnie Michał Witkowski – gitara

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Stara Szkoła

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert