koncert Ten Typ Mes

Ten Typ Mes & Emil Blef

koncert Ten Typ Mes

Ten Typ Mes & Emil Blef

Ten Typ Mes & Emil Blef - Bilety na koncert

Ten Typ Mes & Emil Blef - Wrocław Stary Klasztor - Sala Gotycka | Kupuj Bilety Online

Alkopoligamia.com oraz klub Stary Klasztor prezentują – Ten Typ Mes & Emil Blef.
Dwa koncerty, dwóch wyjątkowych raperów, jedno wydarzenie! 3 października - Sala Gotycka w Starym Klasztorze. Info o biletach wkrótce!
Ten Typ Mes i Emil Blef po wielu latach ponownie spotkają się na jednej scenie podczas wspólnej trasy koncertowej. Kto pamięta Flexxip wie jak było i jak będzie teraz, podczas ich koncertów.

Ten Typ Mes, właściwie Piotr Szmidt – polski raper, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań, autor tekstów, wydawca i felietonista. Artysta ma na koncie dziesięć albumów, w tym trzy złote płyty. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka.
Ostatnia płyta Mesa, wydana w marcu 2018 roku, została w całości wyprodukowana przez niego (to pierwszy taki przypadek w dyskografii artysty, który odpowiada tu zarówno za teksty, jak i muzykę). „R A P E R S A M P L E R" jest czystą pochwałą prostoty, kontrą wobec wielowymiarowej i niejednoznacznej „AŁA." z 2016 roku.
Specyfika albumu koresponduje z miejscem zamieszkania, rodziną i bliskimi Typa. Raper wrócił na warszawski Wyględów, naoliwił tryby, nabył sampler i rozpoczął zabawę, której to zapis właśnie udostępnia światu.
Ten Typ Mes jest jednym z założycieli niezależnej wytwórni płytowej oraz producenta ubrań - Alkopoligamia.com. Wytwórnia ma w katalogu łącznie ponad czterdzieści oficjalnych i nieoficjalnych wydawnictw, jak i kilkanaście sezonowych kolekcji ubrań dla mężczyzn i kobiet.
Szmidt współpracował w swojej karierze muzycznej m.in. z takimi artystami jak Włodi, Pezet, Andrzej Dąbrowski, Iza Lach, Dawid Podsiadło, Łona, Eldo, Krystyna Prońko, Maria Peszek, Quebonafide, Olaf Deriglasoff, Peja, Donatan, Kortez, Grubson, Monika Borzym, Justyna Święs. Jest regularnym felietonistą Co Jest Grane24 oraz Gazety Magnetofonowej.

Emil „Blef" Wiśniewski - znany jako raper oraz członek popularnego zespołu Flexxip tworzonego wraz z Piotrem Szmidtem vel Ten Typ Mes, z którym wydał w 2004 album długogrający „Fach". W 2008 r. wydał solowy album „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają... Billing".
W marcu tego roku wydał konceptualne EP „Przesunięcia", zawierające osiem utworów wyprodukowanych przez multiinstrumentalistę Andrzeja „Fonai" Pieszaka (Natalia Nykiel, Ten Typ Mes, Kinga Miśkiewicz) z gatunku hip-hop z elementami synth-popu. Mimo wpisania się muzycznie w hip-hop warstwa tekstowa stoi w kontrze do treści, które są kojarzone z tym gatunkiem. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny, ojca czwórki dzieci, Emil opowiada o poszukiwaniu niezbędnego w życiu balansu, walce z depresją, rodzicielstwie, którego rolą jest przeprowadzenie dzieci przez pierwszy etap życia. Rapuje o tytułowych Przesunięciach, czyli o zaskakujących, nieprzewidzianych sytuacjach w życiu, które zaburzają stabilność, a do której powrót na jego etapie życia jest niezbędny.
Jest również częścią projektu muzycznego wydawnictwa Alkopoligamia pod nazwą „Albo Inaczej", w ramach którego koncertuje z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof Zalewski czy Ralph Kaminski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Na koncercie bawiliśmy się dobrze, ale byłoby lepiej, gdybyśmy zostali poinformowani o supporcie przed koncertem. Na biletach była informacja o koncercie o godzinie 20:00, a nie 21:15.
Niestety koncert zaczął się bardzo późno, poza tym był wiele razy przerywany różnymi problemami technicznymi i artyści robili znaczne przerwy między utworami. Nie byliśmy w stanie fizycznie dotrwać do końca. Część artystyczna na którą przybyliśmy została wykonana praktycznie po dwóch godzinach stania. Bardzo słaba akustyka uniemożliwiała zrozumienie tekstów przez te dwie godziny. Mamy poczucie, że był to czas stracony.

Polecane