koncert

The Sixpounder

koncert

The Sixpounder

The Sixpounder - Bilety na koncert

The Sixpounder - Otwock | Kupuj Bilety Online

The Sixpounderpolski groove/melodic metalowy zespół z Wrocławia założony w 2006 roku. Przez dwa lata założyciele zespołu – Paweł Ostrowski oraz Filip Sałapa komponowali materiał oraz szukali odpowiednich muzyków. W 2008 roku w pełnym składzie zespół zaczął koncertować[1].

Poza występami na tak dużych festiwalach takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock grupa ma na swoim koncie trasy z takimi zespołami jak: Vader i Acid Drinkers, dzielił również scenę z Behemoth, Decapitated, Soilwork, czy Parkway Drive oraz zagrał bezpośrednio przed Motörhead[2].

Sałapa oraz Ostrowski poprowadzili muzyczny flash na największym polskim portalu Onet.pl, zagrali akustycznie na żywo w audycji Michała Prokopowicza na antenie Antyradio, a ich muzyka jest puszczana nawet w tak klasycznej stacji jak Radio Zet GOLD i w popularnej, niemieckiej Metal Only[2].

Dzięki udziałowi Sałapy w The Voice of Poland Universal Music Group postanowił wydać Going To Hell? Permission Granted! (2011)[3].

W 2014 roku zespół dostał się do półfinału VII edycji Must Be the Music[4]

5 stycznia 2018 roku do kin wchodzi film Exterminator, do którego zespół skomponował trzy utwory[5] ("Time to kill", "It’s Time To Kill" i "Figure It Out").

"Time to kill"[1][6] to utwór przewodni całego filmu.[7]

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Otwock inne wydarzenia