koncert

Tynieckie Recitale Organowe 2021

koncert

Tynieckie Recitale Organowe 2021

Tynieckie Recitale Organowe 2021 - Bilety na koncert

Maciej Babnis – organy
Katarzyna Czerwińska-Gosz – flet

Program koncertu

John Stanley (1712-1786)
Voluntary G-dur op. 7 nr 9

Georg Friedrich Haendel (1685-1757)
Sonata g-moll op. 1 nr 2 HW 360
Larghetto
Andante
Adagio
Presto

Gregory Murray OSB (1905-1992)
Interlude H-dur z Liturgical Interludes

Colin Mawby (1931-2019)
Ten Flute Tunes
Allegretto con rubato F-dur
Andante B-dur
Con moto d-moll
Maestoso D-dur
Grant Colburn (1966-)
Voluntary nr 3 e-moll
Siciliana
Fuga

Thomas Pavlechko (1962-)
Pastorale variations

Alfred V. Fedak (1953-)
Toccata giocosa

Carson Cooman (1982-)
„Narodil sa Kristus Pan” z „A Czech Liturgical Year” op. 1109 (2015)

Gregory Hamilton (1959-)
Introit for Solo Flute (Misereris omnium)

Tim Knight (1959-)
Pilning Pictures Introduction
A short Gigue Meditation
Scherzetto
Dan Locklair (*1949)
Sonata da chiesa (1998)
Faith and Aspiration (Chaconne)
Amen — Close of Worship

Katarzyna Czerwińska-Gosz ukończyła klasę fletu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeszcze w trakcie studiów zaczęła brać czynny udział w życiu koncertowym Trójmiasta. Współpracowała z takimi zespołami jak orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Cappella Gedanensis, orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Schola Cantorum Gedanensis oraz Teatr Otwarty w Gdańsku. Obecnie jest członkiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, chętnie też bierze udział w projektach kameralnych. Od 1994 r. pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku realizując swoją pasję pedagogiczną.

Maciej Babnis, muzykolog, organolog, organista, a także kompozytor jest absolwentem Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz klasy organów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest adiunktem w Katedrze Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jako organista koncertował w wielu miastach Polski i Niemiec. Jest autorem książki o kulturze organowej Galicji oraz szeregu artykułów dotycząch historii budowanictwa organowego w Polsce oraz muzyki organowej i kościelnej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Tynieckie Recitale Organowe 2021

Recital organowy na organach elektronicznych to pomyłka,szkoda że piszczałkowe milczały.Wykonanie Pani Katarzyny bardzo dobre
Wielkie rozczarowanie ze nie bylo wczesniejszej informacji iz koncert nie bedzie grany na glownych organach. Od lat przyjezdzam na koncerty organowe w Tyncu i po raz pierwszy ogromne rozczarowanie ze nie byly to glowne organy kosciola.
Ładne wykonania, ładnie brzmiące w takim wnętrzu. Szkoda tylko, że repertuar w większości monotonny i bez "perełek", ot taka prezentacja współczesnych twórców, za wyjątkiem 2 pierwszych utworów, które przenosiły słuchacza do czasów z których pochodzi piękny wystrój wnętrza, a co było piękną podróżą w czasie.

Polecane z kategorii koncert