Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

VEIN Trio & Norrbotten Big Band

koncert

VEIN Trio & Norrbotten Big Band

VEIN Trio & Norrbotten Big Band - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

koncertndz 14.1019.00

sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Światowej sławy trio jazzowe ze Szwajcarii i jeden z najlepszych w Europie big bandów prezentują swingowe opracowania muzyki Maurice’a Ravela.”Symphonic Bop” to nowy, fascynujący kierunek aktywności VEIN Trio (Michael Arbenz – fortepian, Thomas Lähns – kontrabas, Florian Arbenz – perkusja) zrealizowany z jednym z wiodących europejskich big bandów, Norrbotten Big Band.

Łącząc współczesny jazz z big bandem, The Symphonic Bop oferuje oryginalną estetykę, która czerpie zarówno z klasycznej edukacji członków VEIN – z których wszyscy występowali z legendarnymi muzykami klasycznymi, w tym z Pierrem Boulezem, Kentem Nagano lub Heinzem Holligerem – jak i światowej klasy doświadczeń jazzowych Tria ze współpracy z takimi wybitnymi solistami jak Dave Liebman, Greg Osby i Andy Sheppard. Tradycje te twórczo splatają się w Symphonic Bop. Kompozycje muzyków VEIN, podobnie jak towarzyszący im repertuar klasyczny, mają symfoniczną strukturę, ale także charakterystyczny jazzowy rytm i improwizację, które napędzają muzykę energią i dynamiką. Pomimo licznego składu, muzyka zespołu nie traci na spontaniczności i lekkości. To przebojowe zestawienie ekspansywnej ekspresji symfonicznej ze żwawą i wrażliwą grą VEIN tworzy bardzo różnorodną, a jednak spójną ekspresję muzyczną.

Norrbotten Big Band cieszy się renomą jednego z czołowych big bandów w Europie, działa przy Norrbottensmusiken w najbardziej wysuniętym na północ powiecie Szwecji. Jego szefem artystycznym jest saksofonista i kompozytor Joakim Milder, również profesor improwizacji i członek Szwedzkiej Królewskiej Akademii Muzycznej.

Program “Symphonic Bop: VEIN meets Norbbotten Big Band” prezentuje współczesną muzykę o wielobarwnej różnorodności i bogactwie, to rozwinięcie kreatywnej wizji albumów VEIN “The Chamber Music Effect” i “VEIN plays RAVEL”.

Z PRASY:
„Dobra robota, udało się! Niesamowicie kreatywne trio fortepianowe.” – Rolling Stone
„Vein, jeden popis siły za drugim.” (John Fordham, The Guardian, 7 IX)
„Kameralne jazzowe trio u szczytu formy” (London Jazz News, 7. X)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: VEIN Trio & Norrbotten Big Band

zawsze miło posłuchać muzyki z bliska i na żywo to raz , po drugie muzycy ze Skandynawii zawsze są wspaniali !!! było to interesujące połączenie i takich koncertów warto szukać .
róża 15.10.2018 21:35
Koncert bardzo dobry muzycznie, artyści mieli świetny kontakt z publicznością.
15.10.2018 08:59

Polecane z kategorii koncert