koncert Voo Voo

Voo Voo - Za niebawem

koncert Voo Voo

Voo Voo - Za niebawem

Voo Voo - Za niebawem - Bilety na koncert

Voo Voo - Za niebawem - Wrocław Impart | Kupuj Bilety Online

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami stworzyli i tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością.

Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd...
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka...
Czy gra coś jeszcze? Na pewno!

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują od duetów: Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski, Wojciech Waglewski & Bartek „Boruta” Łęczycki, w ścisłym składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew; Karim Martusewicz - bas, Michał Bryndal - perkusja) oraz – jako się rzekło - z wyjątkowymi gośćmi.

W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi też dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z Voo Voo.

Po spokojnej, klimatycznej płycie „7”, VooVoo wraca z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły RitmoBloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wrocław inne wydarzenia

Recenzje

Kolejny rewelacyjny koncert , który dostarczył niesamowitych wrażeń.
Koncert cudowny. Zespół w świetnej formie. Jestem pod wielkim wrażeniem .
Fantastycznie
To już mój kolejny koncert Waglewskiego, chyba 5. trochę się nam Wojtek starzeje... zgolił brodę i dodał sobie ładnych parę lat. No cóż , ale nie o tym miał być. Koncert I klasa, akustyka filharmonii na 6. No i ten Pospieszalski! Człowiek orkiestra, był taki film ale kto to pamięta? Chociaż z drugiej strony to średnia wieku publiczności pozwala twierdzić że wielu... Jak na koncert to tylko do tej sali koncertowej! Czekam też na następny koncert V00 V00 bo " dziś prawdziwych (cyganów) muzyków już ( nie ma) jest niewielu"!
Jak zwykle doskonale. Było i magicznie i energetycznie.
5 gwiazdek za walory instrumentalne i oczywiście teksty, natomiast nagłośnienie nieodpowiednio zestrojone, muzyka kompletnie zagłuszała wokal. Mimo wszystko popisy gitarowe Wojciecha oraz fortepianowo saxowe Mateusza na 6ke.
Wspaniala zabawa, dobra muzyka, obiad w restauracji Czerwonego Fortepianu przed wystepem tez smaczny. Znakomite miejsce na kameralne koncerty.
Niestety całą przyjemność popsuło nagłośnienie. Wokal był zupełnie niezrozumiały. Szkoda.
Atmosfera i poziom Zespołu super. Jedyny zgrzyt to słabe nagłośnienie wokalu.
Doskonały klubowy koncert zasługa Voo Voo ale też bardzo fajnego klubu.
Koncert rewelacja:) bardzo udany wieczór.
Wszystko w porządku:)
Wachu 10.10.2019 08:34
Polecam zawsze. Kocham Voo Voo więc moja opinia jest jak najbardziej osobista. Koncert jak zawsze pełen dobrych klimatów. Nowe mocne brzmienie, jazzowe wstawki, głębokie dźwięki , gardłowe śpiewy. Tak i do tego Pan Piotr i Matka Kurka :)) Kto był ten wie o co chodzi :)) Wszystko mnie urzekło. Serdecznie dziękuję za wspaniały wieczór.
Rysiamax 09.10.2019 10:15
Jak się czterech, w porywach do pięciu, geniuszy muzyki przeróżnorakiej zbierze razem i zagra, to każdy człek, choć trochę wrażliwy na wartościowe dźwięki, musi paść na kolana i zakrzyknąć: Jeszcze! Od ok. 25 lat chadzam na koncerty VV i nigdy mi się nie nudzi i zawsze jest inaczej i lepiej (aczkolwiek nie wiem jak to jest możliwe, skoro za każdym razem jest idealnie). Ale moja recenzja i tak jest nieobiektywna, bo ja po prostu Ich lubię i już ;)
Miłka 09.10.2019 09:26
Niesamowita, magiczna wręcz atmosfera. Odczuwalna muzyczna chemia na scenie udzieliła się widowni. Koncert na najwyższym poziomie. Niesamowity muzycznie i wokalne. Majstersztyk. Sala MCK w Bydgoszczy jak zawsze klimatyczna.
Karolina 05.10.2019 11:44
Doskonały koncert na najwyższym poziomie! Panowie z klasą, jak zwykle genialni, wspaniała atmosfera. Znakomity muzycznie, dodatkowo świetna oprawa świetlna.
Almendra 04.10.2019 19:53
Voo voo jak zawsze klasa, perfekcja w polifonii, ekstaza! Uwielbiam, polecam, kocham ich muzykę! Miłe zaskoczenie - Krasnostawski dom Kultury! akustycznie i wizualnie jestem usatysfakcjonowana!!!
Ja zwykle SUPER koncert, pełen profesjonalizm!
zaje...sty... to mało powiedziane....
Super ! Wstyd trochę ze nie udało Się zapełnić całej sali bo zespół rasowy, muzyka genialna
Cudowny czas.
Rewelacja, zarówno w warstwie muzycznej, jak i instrumentalnej oraz wokalnej i .. kabaretowej. Uczta dla zmysłów!
Świetny występ. :)
BYłem w swoim życiu na wielu wspaniałych koncertach,ale nie pamiętam kiedy tak dobrze się bawiłem!!!Do następnego...
świetna energia, dużo zabawy :)
Zawsze warto:)

Polecane