koncert

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie Koncert Noworoczny

koncert

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie Koncert Noworoczny

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie Koncert Noworoczny - Bilety na koncert

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie Koncert Noworoczny - Chorzów Teatr Rozrywki w Chorzowie | Kupuj Bilety Online

Wybitny zespół wirtuozów tworzący orkiestrę i wspaniały balet uzupełniający koncerty klasycznymi walcami powstał w Budapeszcie w połowie ubiegłego wieku. Jego historia jest ściśle związana z działalnością Narodowego Zespołu RAJKO, którego szkoła muzyczna i baletowa należą do ścisłej czołówki europejskiej. Z tej znamienitej szkoły artyści po edukacji najczęściej trafiają do najlepszych orkiestr i baletów z całego świata, gdzie odnoszą duże sukcesy, ciesząc się niesłabnącą opinią "prawdziwych artystów".

Program koncertu "Valses de Vienne – Koncert Noworoczny" zaprezentowany został już w kilkunastu krajach, gdzie spotkał się z owacyjnym przyjęciem przez widzów. Olbrzymi sukces zespołu, pełne sale, wspaniały aplauz i zaproszenie na kolejne występy świadczą o wielkim kunszcie artystów. W naszym kraju sytuacja wygląda podobnie, pomimo, że to już ich dziewiata wizyta, to koncerty są coraz goręcej przyjmowane, szkoda, że kalendarz Budapest Strauss Orchestra jest mocno napięty i nie pozwala im na częstsze wizyty w Polsce w okresie Nowego Roku.

Muzyka Straussa, pojmowana jest jako jedno z największych dziedzictw kultury światowej, kultury ponadczasowej, kultury nie znającej barier językowych i granic. W wykonaniu artystów Budapest Strauss Orchestra staje się ona bardziej sugestywna poprzez efektowne połączenie świata muzyki i świata tańca, pięknych dźwięków i pięknej choreografii. Kolorowe stroje tancerzy zachwycają ogromną paletą barw i fasonów z XIX wiecznych żurnali, a czarne, dystyngowane garnitury orkiestry nadają całości wręcz wiedeńską atmosferę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

super koncert,byliśmy pod wrażeniem naprawdę gorąco polecam
Bardzo udana impreza , piękne stroje , super wykonanie orkiestry.jedyny mankament to szatnia ( kolejka aż na piętro) i brak parkingu.Osoby niepełnosprawne pozbawia się udziału w każdej imprezie ze względu na brak miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych .Na stronie internetowej nie ma wzmianki o braku miejsc dla ww osób.
Bardzo się podobało. Namiastka koncertu Noworocznego z Wiednia.
Znakomita rozrywka. Budapest Strauss Orchestra jest wspaniała. Organizacja koncertu również bez zarzutu.
Bardzo udany spektakl. Brakowało konferansjera wprowadzającego w kolejne utwory.
Po bardzo średniej części pierwszej miłe zaskoczenie. Muzycy pokazali w drugiej części występu swój znakomity warsztat, a także wprowadzili elementy mające na celu rozbawienie publiczności (udane). Całość na bardzo przyzwoitym poziomie, choć jeżeli o mnie chodzi aspekt taneczny mógłby zostać zupełnie zmarginalizowany.
Koncert dobry. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć typowa orkiestrę z wiedeńskich restauracji XIX w. Brakowało tylko delikatnej konferansjerki. A gdybym miał mieć za te pieniądze jakieś życzenia to można było wykorzystać i zrobić pokaz multimedialny Wiednia z czasów Straussa i Lehara. A tak kameralna orkiestra ginęła na tej dużej scenie.
Bardzo fajnie polecam. Problem z parkingiem . Na taki obiekt trzeba myśleć o dużym parkingu .
Koncert bardzo mi się podobał,uwielbiam gre na skrzypcach,muzycy grali przepięknie,balet też cudnie-minus za brak zapowiadającego.
Bardzo mi sie pidobalo..Przyjemne dla ucha ..a do tego.piekne stroje I taniec.Polecam.
Wykonanie utworów profesjonalne. Bardzo duże umiejętności zaprezentował muzyk grający na cymbałach. W orkiestrze oprócz instrumentów smyczkowych powinno być więcej innych instrumentów - tego bardzo brakowało. Tańce i umiejętności grupy baletowej na bardzo niskim poziomie, stroje przeciętne ! Brak konferansjera - to wielki błąd i nieporozumienie na takim koncercie i za tak wysoką cenę biletu !!! Byliśmy ogólnie rozczarowani i zawiedzeni.
Scena filharmonii trochę za mała dla baletu. Orkiestra znakomita. Cymbalista super.
Wspaniały występ orkiestry węgierskiej wirtuozi skrzypek oraz cymbalista wspaniali oraz balet bawilśmy się doskonale. Węgrzy zawsze byli super. Naród z bogatą historią jak Polska.Pozdrawiam
Węgierska orkiestra i zespół baletowy dały występ na wysokim poziomie i niezapomniane wrażenia artystyczne.Piękne i różnorakie stroje zespołu baletowego oraz kunszt muzyków złożyły się na cudne przeżycia i niezapomniany do tej pory koncert.
Występ był bardzo interesujący, ogromne talenty muzyczne ( granie bez nut) bawiliśmy się dobrze. Zadziwiające dla nas było brak organizatora, który by przedstawił zespół, ogłosił przerwę no i oczywiście podziękowałaby za występ i pożegnał zespół. Jeszcze w życiu nie spotkałam się z takim nietaktem ze strony organizatora, by występ odbył się bez konfensjonera, było to żenujące, by tak potraktować zagraniczny zespół, a często uczestniczę w różnych występach i nigdy nie spotkałam się by zespół występował anonimowo, nikt się o nich nie troszczył, było nam wstyd z tego powodu, na pewno czuli się jak intruzi, pomimo to radzili sobie świetnie. Mam nadzieję, że weźmiecie to pod uwagę.
Wspaniały koncert, piękna muzyka i cudowny taniec. Polecam wszystkim.
Witam Państwa, spodziewałem się większego " WOW ". To nie oznacza, że to był stracony czas, absolutnie, natomiast zbyt mało było tytułowych walców, występ w 50% muzyki węgierskiej. Muzykom nie można odebrać wirtuozerii. Jeśli zaś chodzi o balet - naprawdę doskwierał brak synchronizacji w układach. Tak jak już ktoś pisał, brakowało również słowa, przynajmniej tytułem wstępu. Ogólnie ujmując, polecam ale cena niestety nieadekwatna do jakości. Pozdrawiam

Polecane

Cleo

Cleo

(23)

najbliższe wydarzenie
06.08.2020 19:30

bilety od 30.00 PLN