koncert
Wiosna dookoła świata - IX Wiosenny Koncert Kameralny

koncert

Wiosna dookoła świata - IX Wiosenny Koncert Kameralny

Wiosna dookoła świata - IX Wiosenny Koncert Kameralny

Wiosna dookoła świata - IX Wiosenny Koncert Kameralny - Kraków - bilety na koncert

W programie m.in. F.Schubert, P.Czajkowski, F.Mendelsohn, C.Debussy, J.Molnar

Idea koncertów wiosennych:
Co roku, program koncertu jest przygotowywany specjalnie na tę okazję. Składa się z utworów związanych wprost lub pośrednio z wiosną. Jest z zasady pogodny i radosny, bo tylko takim repertuarem można być bliżej wiosny – na przedwiośniu. Odbywa się co roku w niedzielę najbliższą pierwszemu dniu wiosny.

W tym roku program będzie w pewnym sensie podróżniczy, ponieważ wypełnią go kompozytorzy z różnych krajów a utwory będą mieć związek z wiosną na różnych kontynentach.  

Wystąpią:
Elżbieta Baklarz - harfa

wiola1Na fortepianie zaczęła grać w wieku 6 lat natomiast na harfie gra od 12 roku życia. Harfa to jej największa pasja i całe życie. W czerwcu 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i otrzymała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją gry na harfie. Występuje i gościnnie współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Amadeus oraz orkiestrami symfonicznymi. 

Występowała z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej, takimi jak: Placido Domingo,Thomas Hampson, Ute Lemper, Maxim Vengerov, Jon Lord, Joe Hisaishi, Alena Baeva, Tan Dun, Cinematic Orchestra oraz wieloma innymi. Uczestniczyła w koncertach i nagraniach pod dyrekcją wybitnych dyrygentów polskiej i światowej sceny muzycznej (L.Maazel, M. Minkowski, K.Penderecki, H.Riling i wielu innych) nagrywała programy dla TVN, Telewizji Kraków i RMF FM. Była harfistką Internationale Bach-Akademie Sttutgart i Internationales Junge Orchester Akademie. Rozwija również działalność artystyczną w kameralistyce. Od wielu lat wraz z Maciejem Lulkiem, koncertmistrzem orkiestry Sinfonietta Cracovia tworzy Duo Concertante. Artystka gra na harfach Horngacher i Lyon&Healy.

Wioletta Strączek- flet

elzharfa2Od 2010 studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie - studia doktoranckie oraz w Hochschule für Musik Detmold, kierunki: Solistenklasse i Konzertexamen (studia podyplomowe) w klasie fletu prof. Jánosa Bálinta. W latach 2009 - 2010 studiowała w Hochschule für Musik Detmold, (klasa fletu prof. Jánosa Bálinta). W latach 2005 - 2010 studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fletu prof. Barbary Świątek - Żelaznej, studia ukończone z tytułem magistra sztuki.  

Jest laureatką wielu konkursów m.in:  V Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Krakowie(finalistka), 13th "Gheorghe Dima" International Music Competition w Cluj-Napoca(finalistka), Ogólnopolski Konkurs Fletowy we Wrocławiu (I miejsce).  Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz uzyskała stypendium Sapere Auso (2010r.) Brała udział w kursach mistrzowskich u tak znakomitych pedagogów jak: Miriam Nastasi, János Bálint, Karimi Furugh Diafar - Zadech i wielu innych.
Współpracowała z Hochschulorchester Detmold, Kammerorchester Detmold, Orkiestrą Opery Śląskiej w Bytomiu, Orkiestrą Koncertową Warszawa - Rembertów, Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej w Nowym Sączu. Jest członkiem zespołu Quartescape oraz muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Patronat medialny:
Radio Kraków

Bilety: 15 złotych, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 10 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Kraków

Brak wydarzeń w: Kraków


Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Już niedługo poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią w 3 edycji Koncert Muzyki Filmowej. Nie zabraknie tancerzy, orkiestry symfonicznej oraz prowadzących Grażyny Torbickiej / Tomasza Raczka.

 KUP BILET
17.02.2019, 19:00 Hala Globus
 KUP BILET
22.02.2019, 19:00 Hala Urania
 KUP BILET
03.03.2019, 19:00 Hala Arena
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
22.03.2019, 19:00 Spodek
 KUP BILET
 KUP BILET
(74)

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w październiku i listopadzie w sześciu miastach Polski. Bilety na koncert TRIBUTE TO... już w sprzedaży! Koncerty Tribute to... są wyjątkowym projektem muzycznym, będacym hołdem dla takich artystów jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon. Do współpracy nad tym projektem zzostali zaproszeni znakomici polscy artyści: Janusz Radek, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Tatiana Okupnik, Krzysztof Cugowski, Kasia Moś, Tomasz Tomson Lach, Baron, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska. Wydarzenie poprowadzą Edyta Herbuś i Piotr Polk.

Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom, jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon.
Podczas koncertu będzie można zobaczyć w sumie około 200 artystów na jednej scenie: 10 wokalistów, 100-osobową orkiestrę symfoniczną, 80-osobowy chór, tancerzy oraz akrobatów.

Koncert Tribute to... bilety w sprzedaży!

 KUP BILET
06.10.2019, 20:00 Hala Globus
 KUP BILET
11.10.2019, 19:00 Hala Urania
 KUP BILET
18.10.2019, 19:00 Gdynia Arena
 KUP BILET
27.10.2019, 19:00 Spodek
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
(60)

Michał Szpak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Finalista programu X-Factor i juror The Voice of Poland wyrusza w trasę "Dreamer Tour", podczas której promować będzie najnowszą płytę.
Single, które do tej pory się ukazały - między innymi "Don't Poison Your Heart" i "King of the Season" są zaledwie namiastką tego, co wydarzy się na koncertach.
Album, który miał premierę 7 września 2018 roku, według słów samego artysty oddaje jego sentyment do muzyki lat 80 i 90, możemy więc spodziewać się kompilacji rocka, bluesa, jazzu i popu. Trasa koncertowa rusza 13 października - zapraszamy na koncerty w całym kraju!

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
11.02.2019, 19:00 Aula UAM
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
(74)

Podczas gali usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart",
Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
27.01.2019, 19:30 Aula UAM
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
(80)

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 TENORÓW", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej.

PROGRAM:

CZĘŚĆ I

1) Intro
2) C. Esposito - Grande amore
3) A. Lara - Granada
4) L. Dalla - Caruso
5) R. Stolz – Brunetki, blondynki
6) Pieśń ludowa – Oczi czornyje
7) J. Strauss - Wielka sława to żart
8) G. Puccini - Nessun dorma
9) G. Verdi- La donna e mobile
10) E. Di Capua - O sole mio
11) V. DiChiarra - La spagnola
12) C. Velasquez – Besame mucho
13) L. Danza – Funiculi funicula

CZĘŚĆ II

1) R. Cocciante – Dzwonnik z Notre Dame
2) N. Gimbel - Sway
3) R. Cociante - Belle
4) T. Renis – Quando Quando Quando
5) H. Zimmer / E.John – Król Lew
6) M. Draws - Delayla
7) L.A. Ried - Sparta Regressa
8) D. Modugno - Volare
9) Z. Wodecki - Lubię wracać tam, gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Czerwona ruta
11) Q. Mendoza - Celito lindo
12) B. Joel - Uptown girl
13) V.Di Paola – Come Prima


 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
09.03.2019, 19:00 Aula UMK
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
Podziel się swoją opinią o stronie