Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w - Jaworzno | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

koncert

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w

koncert

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w - Bilety na koncert

Zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne "Ochota na Wołkov", "Centrala zero siedem", "Gdzie Wywiozą" oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: "Aleksander Sergiejewicz Puszkin", "Trzy Miłości", "Pieśń o Huzarze" a także "Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się" oraz wiele innych.

W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem "Krótka płyta o Okudżawie". To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko "Modlitwa" czy "Puszkin", można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. "Piosenkę o młodym huzarze" w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie - i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów - obok płyt, które nagrał sam mistrz.

Zespół Piramidy był ponadto dwukrotnie (2018, 2019r.) zaproszony z koncertami do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncerty transmitowane były na żywo w telewizji w kilku krajach.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów". Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie - w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji - w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard" w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2)

Artur Chyb

Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA). Koncertował także w radiu i telewizji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Doskonały głos, znakomita muzyka, charyzma lidera, dawno nie słyszane a znów aktualne utwory. Zdecydowanie warto być.
Witam. Występ na 6 gwiazdek. Organizacja na 6 gwiazdek. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego koncertu. Proszę o przesyłanie na adres e-mail informacji o planowanych imprezach. Pozdrawiam Dziękuje.
Było super. Polecam
Było klimatycznie i magicznie. Bardzo współczesny Wysocki, zawsze aktualny Okudżawa. Cudny aranż, niesamowita gitara Chyba i bas pierwszego introwertyka RP. To wszystko razem stworzyło tę magię. Czekam na więcej.
Było super! Piękne piosenki, znakomity wokal, świetny kontakt z publicznością lidera zespołu. Polecam
Ekspresja, nostalgia, moc, radość i smutek... i dowcip, który zrozumie tylko Słowianin. To wszystko jest w pieśniach Okudżawy i Wysockiego. Artyści oddali to wszystko wystepując na ostrowieckiej scenie. dziekuje i proszę o jeszcze
Świetny występ. Zachowany klimat czasów bardów.
Koncert wprowadził mnie w ślad wspomnień dawnych lat a szczególnie utwór MODLITWA, który ' śpiewałam" w koło w chwili śmierci mojego przyjaciela aż do momentu Jego odejścia.
Piękny głos gitar, wokal też. Można wrócić do młodości. Okudżawa wykonany z wyczuciem. Wysocki trochę mniej. Byłoby lepiej, gdyby rozdzielić bardów na dwa koncerty.
Piękny koncert. Cudowne wykonania utworów Wysockiego i Okudżawy. Trzeba przyznać, że Ci Artyści potrafią interpretować te piękne pieśni ! Niesamowita wirtuozeria na gitarach oraz super prowadzenie koncertu przez Pana Piotra. Warto iść na ten koncert. Będę polecać i napewno pojawię się na innych :)
Znakomity występ, .
Jeden raz byliśmy i wystarczy, grali fajnie, gorzej ze śpiewem - brakowało piosenek w j. rosyjskim. Najsłabsze ogniwo to komentarze i anegdoty, trochę za niski poziom.
Fantastyczny koncert. Na pewno jeszcze raz pójdę na chłopaków jak tylko będą w Gdańsku. Pełna profeska.
Barbie 16.10.2019 21:02
Miło spędzony wieczór - polecam

Polecane