Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

XI Biała Blues Festival

koncert

XI Biała Blues Festival

XI Biała Blues Festival - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

XI Biała Blues Festival- 22 kwietnia 2018 godz.17 Biała Podlaska aula AWF ul. Akademicka 2

Honorowy Patronat : Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk

Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

Dyrektor Festiwalu : Jarosław Michaluk

Sponsor Główny Festiwalu: HORYZONT- ubezpieczenia-inwestycje

Biała Blues Festiwal od lat jest wizytówką kulturalna Białej Podlaskiej. Przyjeżdżają tu znakomici artyści z Polski i z zagranicy. A byli wśród nich m.in.: Moreland & Arbuckle/USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA), Mike Russel Band/USA/, Alvon Johnson/USA/ Keith Dunn & Power Set/USA,PL, Juwana Jankins/USA/ Lester Kidson/Kanada/, Pete Brown & Krissy Matthews Band,/Wlk.Brytania/Patsy Gamble/Wlk.Brytania/, Charlie Slavik & St.Johnny Band/Czechy/, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Grzegorz Kapołka Trio, Boogie Boys, Kraków Street Band.

Pomysłodawcą oraz twórcą festiwalu jest bialski muzyk Jarek Michaluk.

Wystapią :

22.04.

godz.17

Adam Bartoś Band/Lublin/

18.30

Tortilla/Toruń/

20.00

Danny Handley Band/UK,PL/

Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach - akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem
i rockiem lat 70-tych. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, potrafi w swoich utworach stworzyć niepowtarzalny muzyczny świat a standardom nadać osobisty charakter. Obecnie promuje płytę „Nowy Ląd”, która ukazała się w 2017 roku.

Skład zespołu:

Adam Bartoś – śpiew / gitary / harmonijka

Jan Jarecki – piano

Michał Kowalczyk – kontrabas / bas

Mateusz Jakubczyk – perkusja

TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu.

W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poety Waldka Ślefarskiego utrzymane w żartobliwej, liryczno-absurdalnej konwencji.

Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min.: Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.

TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues w Katowicach.

Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także
w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska *Piwnica Pod Baranami*, *Harris Piano Jazz Bar*, lubelski *Hades*, warszawska *Piwnica Pod Harendą* czy Blue Note w Poznaniu i Getyndze.

TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Ten Years After, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Sugar Blue, Eric Sardinas, Tony McPhee, Guitar Crusher czy Stan Webb’s Chicken Shack.

Z grupą koncertowali i nagrywali giganci polskiego jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski i Wojtek Karolak.

Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii „Blues w Polsce” oraz w prestiżowej „Antologii Polskiego Bluesa” cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3.

Dyskografia**:**

  1. „Blues Band” /Total, 1993/ - LP, MC
  2. „Full of Blues” /Black Bottle Records, 1998/ - CD
  3. „Po polsku” /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ - CD, MC
  4. „Tortilla” /MTJ, 2006/ - CD

Skład zespołu**:**

Michalina Zwierzychowska – śpiew

Maurycy Męczekalski – gitara

Dawid Wydra – harmonijka ustna, trąbka

Tomek Przymorski – gitara basowa

Sylwester Popławski – perkusja

Danny Handley, -znakomity brytyjski gitarzysta i wokalista, który po rewelacyjnym i owacyjnie przyjętym ostatnim koncercie w Białej Podlaskiej znowu powraca. Urodzony w 1976 roku w Burnley (Lancashire), jest brytyjskim muzykiem, najbardziej znanym z roli gitarzysty i wokalisty w zespołach Animals & Friends i Natural Born Swingers Richa Lee. Od najmłodszych lat pasjonuje się Beatlesami, Elvisem Presleyem i Chuckiem Berry. W wieku 11 lat zakupuje egzemplarz Gibson Les Paul i pobiera lekcje gry na gitarze u Dave'a Duxbury'ego w Burnley. Utalentowany muzycznie Danny w wieku 13 lat zaczyna już koncertować. Gra utwory z The Shadows, Chuck Berry, Gene Vincent, Jerry Lee Lewis i Elvisa Presleya. Danny współpracuje wówczas z wieloma grupami. Uczy także gry na gitarze w Nelson & Colne College. W 2008 roku zakłada projekt Danny Handley Blues. W sierpniu 2009 roku zastępuje Johna Williamsona, który złamał ramię, w Animals & Friends. Pod wrażeniem jego występu, zespół zatrudnia go do swojej trasy w Szkocji. Danny na dobre dołącza do grupy we wrześniu 2011 roku. W 2012 zostaje członkiem Natural Born Swingers Richa Lee, obok m.in. Rica Lee, perkusisty Ten Years After. Z Zespołem tym wydaje album "Put A Record On"

Danny Handley-gitara śpiew, Łukasz Gorczyca-gitara basowa, Tomek Dominik- perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Biała Podlaska

Brak wydarzeń w: Biała Podlaska

Recenzje i opinie: XI Biała Blues Festival

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert