koncert

YASMIN LEVY - koncert w ramach PalmJazz Days

koncert

YASMIN LEVY - koncert w ramach PalmJazz Days

YASMIN LEVY  -  koncert w ramach PalmJazz Days - Bilety na koncert

YASMIN LEVY - koncert w ramach PalmJazz Days - Racibórz RCK RDK - sala widowiskowa | Kupuj Bilety Online

10 grudnia godz.18.00

Urodzona w Jerozolimie Yasmin śpiewa muzykę sefardyjską w duchu flamenco. Wykorzystuje do tego język ladino, język hiszpańskich Żydów, dawno już nieużywany. Charakterystyczną innowacją jest włączenie elementów flamenco i użycie takich instrumentów jak oud, skrzypce, wiolonczela i fortepian. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. Dopiero w 2002 roku udało jej się wystąpić na Muzycznych targach EXPO – WOMEX. Ten występ umożliwił jej rozpoczęcie międzynarodowej kariery. Pierwsza płyta Yasmin "Romance & Yasmin" inspirowana była twórczością jej ojca – YtzhakaLevy. Kolejny album, "La Juderia", to również tradycyjne Ladino, ale po pobycie w Hiszpanii Yasmin zaczęła eksperymentować z Flamenco. Na tym albumie bardzo wyraźnie słychać jego wpływy. Kolejna płyta to powrót do korzeni, ale tym razem w międzynarodowym wydaniu. Płyta nagrywana była w Londynie, w LivingstoStudios. Produkowali ją wspólnie Lucy Duran i Jerry Boys. W nagraniach brali udział muzycy z różnych stron świata: Armenii, Grecji, Paragwaju, Izrael, Turcji i Hiszpanii. Tytułowy utwór, "Mano Suave", to tradycyjna pieść Beduinów, Którą Yasmin zaśpiewała w duecie z Natachą Atlas, jedną z najbardziej znanych artystek na Bliskim Wschodzie.

Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Racibórz

Brak wydarzeń w: Racibórz

Recenzje

Jasmin jak zwykle cudowna. I tyle nie ma co więcej móić
Piękny koncert, mocny, czysty głos, cudna kobieta, fantastyczna gitara akustyczna. Warto bardzo, także dla subtelnego, choć bezpośredniego poczucia humoru Yasmin Levy. Pięć gwiazdek z naddatkiem:)
Jeden z tych koncertów, o których śnimy po nocach. Pięknie dziękuję za ogromną dawkę wzruszeń.
Cudowny koncert!!!
Występ Artystki to klasa światowa. Rzekłbym nawet kosmiczna. Yasmin przebija wszystko. Organizacja również na wysokim poziomie, idealne nagłośnienie, no i zorganizowanie spotkania z Yasmin po występie bardzo się chwali :)
Magiczny grudniowy wieczór.

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
11.08.2020 20:00

bilety od 30.00 PLN