koncert

Zakopower - The Best

koncert

Zakopower - The Best

Zakopower - The Best - Bilety na koncert

Zakopower - The Best - Skarżysko-Kamienna Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa | Kupuj Bilety Online

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych - zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie "Music Hal" przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z "Polska The Times" miała szansę dotrzed do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem Nigela Kennedy'ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status Złotej Płyty. Teksty, oprócz członków zespołu, napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!Podsumowaniem bardzo udanego sezonu koncertowego zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą: w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji, USA) jak również dotychczasowych poczyn zespołu na scenie muzycznej było DVD Koncertowo wydane w kwietniu 2009. Niespełna rok później Koncertowo osiągnęło status ZŁOTEJ PŁYTY!

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.
Na Zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej Kultury, mocnym akcentem zakooczył Światową Wystawę EXPO 2010 w SZANGHAJU dając żywiołowy koncert licznie zgromadzonej chioskiej publiczności. Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Skarżysko-Kamienna

Brak wydarzeń w: Skarżysko-Kamienna

Skarżysko kamienna inne wydarzenia

Recenzje

SUPER! Polecam koncert emocje nieziemskie, zespół gra i śpiewa na pełnym powerze? warto być i warto to przeżyć!:))
Zakopawer jak zawsze REWELACYJNI ;) ale nie kupując bilet prze internet - zawiodłam sie , w necie była info ,że środek sali będzie z miejscami siedzącymi , natomiast po wejściu do namiotu okazało się,że środek widowni jest pusty - tzn zajęli go widzowie ,STOJĄCY ,co uniemozliwiło oglądanie występu siedzącym gosciom..... czyli MY SIEDZĄCY mielismy to co ludzie bez biletów stojący pod namiotem Sceny Kulturalnej ....
Koncert dobry. Miałam wrażenie, że muzyka jest za głośno. Miałam problem ze zrozumieniem słów piosenek, teksy zlewała się.
Świetny koncert, dużo energii i zabawy. Zakopower jest the best!
Zabawa i wzruszenie, piękne!!!
Cudowny koncert. Dzień warty przeżycia.
Fredika 03.03.2016 17:13
Concert przesunoety na 7.02 z powodu choroby wokalisty
Swietny koncert, tylko troche mało ludzi
Koncert rewelacja
Wyszedłem zadowolony
Wspaniała atmosfera, piękny koncert.
Koncert na dobrym profesjonalnym poziomie
SUPER
Wydarzenie bardzo udane, nie mam uwag.
ewaladyfitness 08.12.2014 10:52
Bardzo pozytywnie oceniam występ zespołu Zakopower jaki całą organizacje koncertu.
Koncert piekny , energetyczny, z powerem Panów występujących. Muzyka i śpiew - najwyższa klasa, do tego tańce góralskie, i jeszcze telebim, który pokazuje sceny związane z daną piosenką. Piękny koncert, na który poszłabym jeszcze raz i wszystkim polecam. Brawo - ZAKOPOWER!
Wspaniały koncert.Warto było przejechać każdy kilometr by tam wczoraj być.Dzięki Serdeczne Zakopower
Zakopawer gra specyficzną muzykę i dlatego akustyka sali ma decyduję znaczenie. Niestety akustyka hali w Ostrołęce jest bardzo kiepska i dlatego czuję spory niedosyt.

Polecane