Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”

koncert

made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”

made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza” - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert i film ndz 24.11 18:00

Sala: Broadway
Wstęp: 12/15 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Jeden z najważniejszych polskich zespołów jazzowych wraca do repertuaru z wydanej kilka lat temu płyty poświęconej bohaterowi nagradzanego filmu Macieja Pieprzycy.

Istniejący od blisko 20 lat zespół RGG (obecny skład: Łukasz Ojdana – fortepian, Krzysztof Gradziuk – perkusja, Maciej Garbowski – kontrabas) nagrywając w 2007 r. album “Unfinished Story: Remembering Kosz” był pierwszym – i do dziś jedynym! – wykonawcą, który przypomniał polskiej publiczności postać niewidomego pianisty. Płyta została ciepło przyjęta przez publiczność i krytyków i, co ważne, stała się jednym z kroków na artystycznej drodze zespołu, która już niedługo miała przeciąć się z drogą samego Tomasza Stańki – wizjonera, który na kilka lat przed swoją śmiercią w 2018 uczynił RGG swoim stałym zespołem koncertowym.

Każdy z osobna jest instrumentalistą na najwyższym poziomie, w dodatku z dużą dozą indywidualności, a poza tym wszyscy trzej razem – i to jest ich największa zaleta – bez przerwy nawiązują do tego, co właśnie robią partnerzy: słuchają się wzajemnie, wyczuwają, odbierają nawzajem swoje pomysły. Jan “Ptaszyn” Wróblewski

Mamy drugi po Simple Acoustic Trio młody zespół, którym możemy pochwalić się za granicą. Marek Dusza (“Rzeczpospolita”, “Audio”)

Słuchając tej wspaniałej muzyki odczuwam wyraźnie, jak Trio RGG podchodzi do swojej muzyki z wyważonymi umysłami i duszami pełnymi pokory i szacunku dla wydarzenia, jakim jest jej granie. Ich świadomość brzmienia i przestrzeni zaznacza fakt, że jest to zespół europejski, doskonale zorientowany we wszystkich różnych parametrach w muzyce, wartych skupienia i uwagi. Wiara trio w to, co muzyka może wyrazić i osiągnąć, jest moim zdaniem oczywista dla słuchacza. Wynikiem tego nagrania jest muzyczny artefakt, wynikający z konsekwentnych wyborów, muzyka wypełniająca przestrzeń powagą i świętym światłem – eleganckie sformułowanie wywodzące się z trzech gorących i wnikliwych intelektów. Anders Jormin

Doświadczenie zetknięcia się z muzyką Trio RGG pozwala mi wyraźnie odczuć, że wiem dlaczego polska muzyka zawsze była tak bardzo ceniona od czasów Fryderyka Chopina.
Thomas Gustafsson

Program wieczoru, podczas którego RGG wróci po latach do muzyki z “Unfinished Story”, został pomyślany jako wyjątkowa całość: bezpośrednio po koncercie wyświetlony zostanie film fabularny “Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu (Dawid Ogrodnik). Jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.
(opis dystrybutora)

Program wieczoru, podczas którego RGG wróci po latach do muzyki z “Unfinished Story”, został pomyślany jako wyjątkowa całość: bezpośrednio po koncercie wyświetlony zostanie film fabularny “Ikar. Legenda Mietka Kosza”, nagrodzony wieloma nagrodami na zakończonym niedawni Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”


Jak działają recenzje?
Film piękny a koncert wyjątkowy. Bardzo kulturalnie spędzony wieczór!
Gospano 25.11.2019 11:18
made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”
Warszawa, 24.11.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr
Było miło. Połączenie filmu z koncertem ciekawe, choć siedzenie tyle czasu mało komfortowe.
djw 25.11.2019 10:21
made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”
Warszawa, 24.11.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr
Film przed koncertem to trochę za długi maraton Sam koncert rewelacyjny
25.11.2019 09:04
made in JAZZ: RGG & “Ikar. Legenda Mietka Kosza”
Warszawa, 24.11.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr

Polecane z kategorii koncert