koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK

koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK - Bilety na koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK - Wrocław Centrum Historii Zajezdnia | Kupuj Bilety Online

Festiwal wROCK for Freedom na zakończenie wakacji we Wrocławiu!

Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, które odbywają się na terenie Centrum Historii Zajezdnia, byłej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej - bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.
Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu wROCK for Freedom będzie legendarny brytyjski zespół SWEET!
Sweet nie schodzą ze sceny od ponad pół wieku i nadal udowadniają, że są jedną z najlepszych grup koncertowych w historii rocka. 31 sierpnia we Wrocławiu zagra z nimi, obchodzący w tym roku 40 - lecie swojego istnienia, DŻEM oraz ulubieńcy młodszej części publiczności - zespoły NOCNY KOCHANEK i JELONEK.
Zakończenie wakacji warto zaplanować we Wrocławiu!

Zespół Sweet powstał pod koniec lat 60. i początkowo skupiał się na poszukiwaniu własnego, rozpoznawalnego brzmienia. Po krótkim romansie z popem Anglicy postawili na zdecydowanie cięższe dźwięki i tym samym stanęli w pierwszym szeregu glamrockowej rewolucji. Dzięki wsparciu producenta Phila Wainmana i songwriterów Nicky’ego Chinna i Mike’a Chapmana grupa nagrała w 1971 roku swój pierwszy wielki międzynarodowy przebój "FunnyFunny". Wtedy też ukształtował się klasyczny lineup grupy, w skład której wchodzili wokalista Brian Connolly, basista Steve Priest, gitarzysta Andy Scott i perkusista Mick Tucker. W listopadzie 1971 roku The Sweet wydali swoją debiutancką płytę „Funny How Sweet Co-Co Can Be”. Niecałe dwa lata później dzięki hitowi „Block Buster!” byli już na samym szczycie. Utwór wspiął się na pierwsze miejsce listy przebojów nie tylko w Anglii, ale też w większości europejskich krajów.

The Sweet stanęli na szczycie i nie zamierzali go szybko opuszczać. Single "Hellraiser", "BallroomBlitz", "TeenageRampage", "The SixTeens" i "Turn It Down" oraz świetnie przyjęte albumy “SweetFanny Adams" I "DesolationBoulevard" przyniosły zespołowi sławę i chwałę, a znakomite występy na żywo uczyniły z nich glamrockową ikonę. Wielki sukces nie uchronił jednak grupy przed problemami i finalnym rozpadem. Pod koniec lat 70. The Sweet nadal potrafili zamieszać na listach przebojów ("Love Is Like Oxygen" osiągnęło Top 10 zarówno w Anglii, jak i w Stanach Zjednoczonych), ale postępujący alkoholizm wokalisty doprowadził do jego odejścia w 1979 roku, co oznaczało początek końca klasycznego The Sweet. Od połowy lat 80. muzycy skupili się na własnych projektach, kontynuujących działalność zespołu. We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie Pete Lincoln (wokal, bas), Bruce Bisland (wokal, perkusja), Tony O’Hora (wokal, gitara, klawisze) i Andy Scott (wokal, gitara).

The Sweet sprzedali ponad 50 mln płyt i wywarli ogromny wpływ na metalowe zespoły debiutujące w latach 80. – przede wszystkim Def Leppard i Mötley Crüe. Powszechnie uważa się ich za ojców chrzestnych gatunku, a ich niepowtarzalny styl oparty na radosnych, popowych melodiach, szybkich solówkach, mocnych partiach wokalnych i chórkach jest słyszalny w bardzo wielu współczesnych rockowych nagraniach. Prawdziwym żywiołem The Sweet były zawsze koncerty, o czym będzie się można przekonać 31 sierpnia we Wrocławiu. Anglicy mimo upływu lat nadal wchodzą na scenę, żeby skopać tyłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Podmioty Wykonawcze bardzo ok. Na przyszłość : Więcej gastronomii ( i nie myślę o piwie ), info o braku ogólnodostępnego parkingu na terenie Centrum . Do zobaczenie za rok, na jeszcze lepszym wRock 4 Freedom, bo jubileuszowym 10. , a i rocznicowym.
Wspaniał impreza - pełna profeska i super zabawa. Skład artystów perfekt, organizacja samej imprezy absolutnie na najwyższym poziomie. No moze jedna drobna uwaga - za mało punktów dystrybucyjnych napojów :), po 18tej, za piwkiem staliśmy 40 minut Ale to drobiazg, polecam wszystkim :)
Dżem i Nocny Kochanek to zespoły świetnie wypadające na koncertach. Oba zespoły nawiązują fantastyczny kontakt z publicznością. To była wielka przyjemność znów posłuchać ich na żywo. Sweet i Jelonek to trochę inna bajka, ale też wypadli dobrze. Jedyną rzeczą, jaka mi się nie podobała, to brak odpowiedniej reakcji ochrony na pewnego agresywnego łysego pana, który pomylił koncert z ringiem bokserskim.
Imprez pod względem organizacyjnym raczej słaba, mało stoisk z jedzeniem i piciem szczególnie długie kolejki po piwo. Co do zespołów no to królowali Sweet i Nocny Kochanek, Dżem tragedia a Jelonek nie wiem bo się spóźniłem :-). Ogólnie solidna 4/6
koncert super, Jelonek dał mega czadu, Nocny Kochanek cieniutki, Sweet mimo wiekowych członków zespołu wypadli świetnie a Dżem to klasa sama w sobie :)
Wszystko byłoby dobrze żeby gdzieś była podana informacja w jakiej kolejności występują zespoły. Bardzo się nastawiłem. Na Jelonka i Nocnego Kochanka i jak przyjechałem t się dowiedziałem że już grali. Szkoda.
Koncert na 5, minus jeden za kolejki do piwa- staliśmy 50 minut w kolejce w trakcie koncertu Sweet.

Polecane