spektakl

A MIAŁ BYĆ CUD- spektakl Teatru Mazowieckiego w NOK

spektakl

A MIAŁ BYĆ CUD- spektakl Teatru Mazowieckiego w NOK

A MIAŁ BYĆ CUD- spektakl Teatru Mazowieckiego w NOK - Bilety na spektakl teatralny

Zapraszamy na kolejny spektakl TEATRU MAZOWIECKIEGO
"A MIAŁ BYĆ CUD"
SPEKTAKL Z PIOSENKAMI AGNIESZKI OSIECKIEJ

występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament)

Co się stało z naszą miłością? Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego – spektaklu poetycko-muzycznego „A miał być cud”, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie jak Anna i Franciszek – już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej – „uciekaj moje serce”.

tekst: Halina Rowicka
adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej
scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel
muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński
zdjęcia: Rafał Latoszek

Czas trwania ok. 70 minut
PREMIERA 1 marca 2019 r.

6 kwietnia 2019r., godz. 17.00

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
Nowy Dwór Mazowiecki

Karty wstępu w cenie 40 zł do nabycia kasie ośrodka i na www.biletyna.pl

  • Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
  • Karty Wstępu zakupione ze zniżką są ważne tylko z Kartą uprawniającą do zniżki, którą należy okazać przy wejściu na imprezę.
  • Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Niestety słabiutka sztuka. Dialogi jak w jakimś paradokumencie. Jeden plus, piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu pana Kawalca.
świetne przedstawienie, super gra, trafne teksty, mega piosenki A.Osieckiej, super podkład muzyczny

Polecane