spektakl

Bóg Mordu -Teatr Nowy Słupsk

spektakl

Bóg Mordu -Teatr Nowy Słupsk

Bóg Mordu -Teatr Nowy Słupsk - Bilety na spektakl teatralny

Bóg Mordu -Teatr Nowy Słupsk - Wałcz Wałeckie Centrum Kultury | Kupuj Bilety Online

autor: Yasmina Reza przekład: Barbara Grzegorzewska reyseria: Johnny Witty

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligienzę/Marcina Chochlewa.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo udany spektakl, zarówno pod względem gry aktorów jak i samego odbioru przez widzów.
Byłem ze znajomymi pierwszy raz i bardzo się nam spodobało. Dobre rozwiązanie - restauracja drzwi w drzwi z Domem Kultury. Minus: pierwsze dwa rzędy nie dają komfortu oglądania. Za nisko.
świetna gra aktorów , ciekawy występ
Dobra gra aktorska
super spektakl

Polecane