od 09.03.2025
CST: The Other Side of Fear
- Udostępnij
- Kopiuj link
OPIS
Kup BiletyKup Bilety
- Udostępnij
- Kopiuj link
VOICES dance company Moldova
Performerzy: Alexandra Soshnicova, Serghei Golovnea, Olga Braga, Stan Potoku
Muzyka na żywo: Stan Potoku
“Kiedy trzeba dokonać wyboru i podążać swoją drogą.
Kiedy stawiacie czoła swojemu strachowi, gdzie wtedy jesteście?
Może poza tym strachem istnieje tęsknota za wami?
Jeśli tak, jak to przeżyć?
Spróbuję przekroczyć granicę, przekroczyć nasze granice i zobaczyć, „co tam jest” i “gdzie jesteśmy” razem. ”
Po spektaklu rozmowa artystów z widzami.
Spotkanie prowadzi Joanna Szymajda.
Alexandra Soshnicova jest choreografką, tancerką i wiceprezesem stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Nowoczesnego w Mołdawii, (ADDM). Jest choreografką i tancerką w grupie Performance Dance “Voices”, dyrektorem artystycznym dziecięcej szkoły tańca “Fantasy”. Tańczy, improwizuje, uczy, tworzy choreografię, bierze udział w międzynarodowych projektach i spektaklach (w roli tancerki i choreografki) oraz podróżuje. Współpracuje również z profesjonalnymi tancerzami, aktorami, studentami, amatorami, z dziećmi i dorosłymi, współpracuje z muzykami i twórcami filmów. Jest organizatorką międzynarodowych festiwali tańca współczesnego w Mołdawii. Alexandra organizuje festiwale od 2000 r. (obecnie zorganizowała 10 festiwali), przy wsparciu Fundacji Sorosa, ECF, Pro Helvetia, Szwedzkiego Instytutu, Ambasady Niemiec, Alliance Francais i innych instytucji finansujących.
Braga Olga – tancerka, choreografka, trenerka tańca, członkini stowarzyszenia na rzecz rozwoju tańca nowoczesnego w Mołdawii ADDM. Współorganizator międzynarodowych festiwali tańca nowoczesnego w Mołdawii, nauczyciel dziecięcej szkoły tańca “Fantasy”, tancerz i choreograf w nowoczesnej grupie tanecznej “Głosy”, kieruje grupą taneczną “Scotch”. Braga Olga pracuje, jako choreografka i tancerka-performer. Jest członkiem stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii ADDM. Olga bierze udział w międzynarodowych projektach i festiwalach oraz jest współorganizatorem mołdawskich festiwali tanecznych od 2005 roku. Tańczy, improwizuje, uczy, bierze udział w międzynarodowych projektach, spektaklach, (jako tancerka i choreografka) oraz podróżuje.
Stanislav Barysh (Stan Potoku) jest muzykiem z Ukrainy, mieszkał w Mołdawii przez ostatnie 3 lata i uczestniczy w działalności stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii (ADDM). Jest performerem w koprodukcji z grupą “Voices” oraz organizatorem lokalnych wydarzeń artystycznych dla dzieci i dorosłych. Opracowuje swoją autorską metodę “Intuicyjny śpiew”, eksperymentuje w połączeniu “głosu i ruchu”. Stanislav gra na różnych instrumentach i tańczy kontakt improwizację. Jest nauczycielem i psychologiem w Art Studio “Happy Kids”. Jego wykształcenie oraz kwalifikacje to: pedagogika i psychologia.
Sergey Golovnea pracuje, jako choreograf i tancerz-performer. Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii ADDM. Sergey uczestniczy w międzynarodowych projektach, festiwalach, tworzył choreografię dla różnych grup tanecznych i współorganizował mołdawskie festiwale taneczne od 2001 roku. Tańczy, improwizuje, uczy, tworzy choreografię, bierze udział w międzynarodowych projektach i spektaklach, (jako tancerze i choreograf) podróżując. Ucząc w państwach jak: Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Bułgaria, Izrael, Estonia, Rosja, Łotwa, Irlandia Północna, Francja, Gruzja, Grecja, Włochy, Rumunia, Węgry. Współpracuje z teatrem dramatycznym w Mołdawii, jako choreograf i tancerz współpracuje z profesjonalnymi tancerzami, aktorami, studentami, amatorami, z dziećmi i dorosłymi, współpracuje z muzykami i twórcami wideo. Jest organizatorem wielu imprez tanecznych na szczeblu lokalnym i międzynarodowym w Mołdawii, międzynarodowych projektów kooperacyjnych i edukacyjnych w Mołdawii. Współorganizator profesjonalnych projektów performatywnych w Mołdawii, Białorusi, Ukrainie i Gruzji.
Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa
Partner projektu: Dom Kultury Kadr
Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.
Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, TANIEC.
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa
Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631, z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
Bilety
Brak wydarzeń w: Warszawa
Brak wydarzeń w: Warszawa
Recenzje i opinie: CST: The Other Side of Fear
Brak recenzji