spektakl

Calineczka - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

spektakl

Calineczka - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Calineczka - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018 - Bilety na spektakl teatralny

Calineczka - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018 | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

"Calineczka" – Teatr Maska Rzeszów

Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Ta historia zaczęła się od magicznego ziarenka. To z niego wyrósł piękny kwiat, w środku którego znajdowała się jeszcze piękniejsza dziewczynka. Była ona tak mała, że płatek róży służył jej za kołdrę, a łupinka orzecha była jej kołyską.

Calineczka, bo właśnie o niej mowa, wiodła szczęśliwe życie do czasu, gdy została porwana przez pewną ropuchę, poszukującą żony dla swojego syna. W ten sposób rozpoczęła się wielka podróż niewielkiej dziewczynki w poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na świecie…

Przygody „Calineczki” – niewielkiej dziewczynki z magicznego ziarenka – ukazują świat z perspektywy małego dziecka. Zarówno dla niego, jak i dla maleńkiej bohaterki przedstawienia wszystko wokół jest ogromne, nowe i intrygujące, ale przez swój ogrom czasem także straszne. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczynają tworzyć sceniczną rzeczywistość. Ukazując widzom – także tym dorosłym – rzeczywistość widzianą oczyma malca, stawiają na te środki teatralnego wyrazu, które są najmocniej przez dzieci odbierane.

"Nasza opowieść to zabawa formą, ruchem i dźwiękiem, tworzonym na żywo na scenie. Zamiast słów postanowiliśmy komunikować się z widzami za pomocą obrazów. Działają one trochę jak lustro, w którym maluchy mogą się przejrzeć. Nie mamy zamiaru dawać lekcji, co jest dobre a co złe, co wolno a czego absolutnie nie. Przygotowaliśmy worek emocji, który każdy widz może zabrać ze sobą do domu, a gdy tylko go otworzy - za miesiąc, rok czy dwa - znów zatęskni za wizytą w teatrze.”

Daniel Arbaczewski

czas trwania : 55 min ( bez przerwy )

https://admin.biletyna.pl/file/get/id/16931

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Kolorowa i wesoła bajka. Światło i muzyka zrobiły swoje.
Forma spektaklu za trudna dla dziecka. Nie pada ani jedno slowo. Przydalby sie chociaz narrator. Bajka dla najmlodszego widza a ze wzgledu na forme przedstawienia dzieci nic nie rozumialy. Na sali panował hałas gdyż każde dziecko pytalo o co chodzi. Nie polecam.
Wspaniały spektakl. Nie można się było nudzić podczas oglądania go. Cudowna muzyka,niezwykle pomysłowo ukazana historia Calineczki. To sztuka, o której można powiedzieć, że uruchamia wyobraźnię, pozwala otworzyć umysły na inny sposób prowadzenia opowieści - również, a może przede wszystkim widzów dorosłych. Najlepszą oceną spektaklu było zdanie wypowiedziane przez moje córki: szkoda, że to już koniec.
Widziałam z dziećmi trzy przedstawienia w ramach festiwalu i to podobało nam się najbardziej :)
Gdyby nie fakt, że moje dzieci znają te bajkę nie wiedziałyby o co chodzi. Podobny odbiór spektaklu mieli inni dorośli chociażby nauczycielka przedszkola, która przez cały czas tłumaczyła swoim podopiecznym co dietę się na scenie.

Polecane