Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

spektakl

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

DZIADEK DO ORZECHÓW to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.

DZIADEK DO ORZECHÓW powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii...wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki.

Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baleu.
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2018 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Ar"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.
Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii... wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2021 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości Victor Szczerbakovi - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Spektakl w 2 aktach.

Czas trwania: 2 godz. + przerwa 15-20 min.

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.tysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach Czas trwania spektaklu - 2 godziny, 40 tancerzy na scenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

Cudowny balet, przepiękne stroje i klimat. Polecam
Megih 19.12.2022 11:07
Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet
Tychy, 17.12.2022
Teatr Mały w Tychach
Super wydarzenie. Polecam każdemu !!!
nikt329 13.11.2022 09:21
Przepiekny wystep pełen koloru , różnorodności strojów i pięknej muzyki.
Magdalena 13.11.2022 08:50
Mam 23 lata i był to pierwszy raz, gdy byłam na balecie na żywo. Nie wiedziałam czego się do końca spodziewać i miałam okazje moje wyobrażenia skonfrontować z rzeczywistością. Wydaje mi się, że obraz był jednak skierowany bardziej dla dzieci przez swoją kolorystykę i strojność postaci. Scenografia była uboga. Szukałam więcej powagi w całym wydarzeniu, także w ubiorze gości na sali. Zaskoczeniem było dla mnie gwizdanie publiczności po zakończeniu przedstawienia. Błędny sposób na okazanie uznania w teatrze. To tyle z moich zaskoczeń, proszę nie myśleć, ze mi się nie podobało! Całość jak najbardziej na plus. Polecam głównie dla osób, które chcą zapoznać dzieci z kulturą wyższą i przy tym też dobrze się bawić jako dorosły.
goldi 11.01.2022 16:10
Występ opisać można tylko jednym słowem- piękny!
KasiaG 13.12.2021 18:52
Piękne przestawienie! Moja córeczka została się zachwycona.
Nina 13.12.2021 17:11
Cudowny balet ,piękne stroje. Piotr Czajkowski byłby dumny.
danuta 13.12.2021 15:51
SUPER
13.12.2021 15:40
Wspaniale się bawiłam!
Masza 13.12.2021 15:02
Występ przepiękny, świetni artyści. Każdy powinien zobaczyć takie widowisko. Poruszający . Polecam.
Olala 13.12.2021 13:29
Piękne widowisko. Profesjonalne wykonanie.. Polecam.
13.12.2021 12:40
Bardzo dobrze przygotowany balet. Muzyka mogłaby być na żywo :)
baletoman 13.12.2021 09:58
Przepiękny spektakl! Dwie godziny oglądania niezwykłych talentów, prześlicznych baletnic i przystojnych tancerzy. Czekam na kolejne występy ♥️
JustynaJ 13.12.2021 09:57
Bardzo przyjemne przedstawienie.Zawsze podziwiam kunszt tancerzy.Wydaje mi się że przedstawienie jest nieco krótsze niż np w wykonaniu baletu moskiewskiego.
Małgorzata 13.12.2021 09:13
Przedstawienie fantastyczne! Natomiast krytycznie oceniam brak informacji, zarówno na stronie biletyna oraz na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury, komu przysługują bilety ulgowe.
Nowohutas 13.12.2021 08:57
Artyści bardzo nie równi , brak wróżki cukrowej!!! Rozczarowanie!
B. B. 13.12.2021 08:49
Występ ok. Wpuszczanie ludzi na podstawie oswiadczenia ze mają certyfikat szczepień - duże nieporozumienie. Nie masz przy sobie a kupiles bilet jako zaszczepiony - sorry nie wchodzisz.
Gk 13.12.2021 08:31
Piękny spektakl, ogromny kunszt tancerzy i niepowtarzalne kostiumy.
Agnieszka 12.12.2019 08:27
Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet
Krasnystaw, 11.12.2019
Krasnostawski Dom Kultury
Jestem zadowala, pięknie bogata sceneria i świetne wykonanie
17.12.2018 17:31
Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet
Żyrardów, 15.12.2018
Centrum Kultury w Żyrardowie
Przepiękne, bajeczne przedstawienie. Szkoda tylko, że w wersji skróconej. Najważniejsze, że najpiękniejsze momenty zostały w programie.
JoHarding 17.12.2018 11:29
Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet
Żyrardów, 15.12.2018
Centrum Kultury w Żyrardowie
Wszystko bardzo mi się podobało, wrażenia wystepu niesamowite, artysci doskonali w swojej sztuce tańca. Niestety, miałyśmy z córką dość poważny problem. Otóż już ktoś siedział na naszych miejscach w 1 rzędzie i również miał bilety a te miejsca, kupione z innego portalu. ;( Okazało się że zebrała się mała grupka osób z podobnym problemem. A niektóre bilety były kupione na miejscu dużo wcześniej. I zonk. Usiadlysmy A wolnych miejscach, dalej o 3 rzędy.
Dorota SR 16.12.2018 08:49
Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet
Żyrardów, 15.12.2018
Centrum Kultury w Żyrardowie
Było bardzo miło, pięknie i pokaz artystyczny na najwyższym poziomie, polecam każdemu.
15.12.2018 22:18
Spektakl oceniam dobrze, jednak odbiór całości przedstawienia był zakłócany przez biegajace dzieci i ich rodziców. Uważam, że powinno funkcjonować ograniczenie wiekowe min. 3 lat dla dzieci. Dzieci młodsze raczej z tudnością usiedzą w spokoju na 2 godz. spektaklu - chyba, ze jest on dedykowany specjalnie dla takej grupy wiekowej. Jest to brak szacunku dla widzów którzy kupili bilety i mieli nadzieję że będzie im dane za tą cenę doświadczanie wspaniałej muzyki - niestty - przynjamnie w przypadku mojej rodziny było to mocno ograniczone - byc moze miałam pecha, że akurat CI ludzie siedzieli w mojej okolicy ale to chyba nie o to chodzi. Jestem bardzo rozczarowana i żałuję że nie miał tego magiczego wymiaru jakiego oczekiwałam. Spektakl oglądałam wiele razy w Nowym Jorku, gdzie jest on coroczną atrakcją dla dzieci i dorosłych ale takiego jak NCK cyrku nie widziałam. Żałuję że zepsułam sobie swoją tradycję.
Dorota 04.12.2018 20:59
Główni tancerze świetni, ale reszta bardzo przeciętna. Moskiewski balet dużo lepszy.
Ewa 03.12.2018 23:19
Bardzo ładne przedstawienie- z początku miałam wrażenie małego zamieszania i tancerze byli mniej zgrani (może to trema ) potem jednak było naprawdę świetnie i nie dziwię się wielu oklaskom na bis :)Polecam.
olala 03.12.2018 18:55
Kapitalne widowisko!
Kris 03.12.2018 16:28
Byłam zachwycona tym,że młodzi ludzie (tancerze) wkładali niejednokrotnie całe swoje serce aby dobrze wypaść.
Janina 03.12.2018 16:19
Przepiękne wizualnie i muzycznie!
Kamila 03.12.2018 15:40
Ok
G 03.12.2018 15:36
Sam spektakl na bardzo wysokim poziomie, natomiast mam zastrzeżenia co do obsługi, ograniczyła się tylko do kontroli biletów przy wejściu, ale nie było jej na sali, kiedy widzowie, pomimo zakazu, używali telefonów komórkowych w czasie przedstawienia (sic!), ani kiedy małe dzieci biegały podszas drugiego aktu tuż pod sceną, i próbowały wejsć na nią.
Ewa 03.12.2018 13:17
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl