spektakl

DZIADEK DO ORZECHÓW - ROYAL LVIV BALLET

spektakl

DZIADEK DO ORZECHÓW - ROYAL LVIV BALLET

DZIADEK DO ORZECHÓW - ROYAL LVIV BALLET - Bilety na spektakl teatralny

DZIADEK DO ORZECHÓW - ROYAL LVIV BALLET | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

18 listopada godz.18.00

DZIADEK DO ORZECHÓW to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.

DZIADEK DO ORZECHÓW powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii...wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki.

Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baleu.
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2018 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach Czas trwania spektaklu - 2 godziny, 40 tancerzy na scenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Jestem zadowala, pięknie bogata sceneria i świetne wykonanie
Przepiękne, bajeczne przedstawienie. Szkoda tylko, że w wersji skróconej. Najważniejsze, że najpiękniejsze momenty zostały w programie.
Wszystko bardzo mi się podobało, wrażenia wystepu niesamowite, artysci doskonali w swojej sztuce tańca. Niestety, miałyśmy z córką dość poważny problem. Otóż już ktoś siedział na naszych miejscach w 1 rzędzie i również miał bilety a te miejsca, kupione z innego portalu. ;( Okazało się że zebrała się mała grupka osób z podobnym problemem. A niektóre bilety były kupione na miejscu dużo wcześniej. I zonk. Usiadlysmy A wolnych miejscach, dalej o 3 rzędy.
Był to mój pierwszy kontakt z baletem na żywo i było cudnie - polecam każdemu!!
Wspaniałe widowisko piękne stroje muzyka i wiele emocji przekazanych w tańcu polecam

Polecane