spektakl

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

spektakl

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet - Bilety na spektakl teatralny

DZIADEK DO ORZECHÓW to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.

DZIADEK DO ORZECHÓW powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii...wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki.

Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baleu.
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2018 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Ar"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.
Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii... wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2021 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości Victor Szczerbakovi - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Spektakl w 2 aktach.

Czas trwania: 2 godz. + przerwa 15-20 min.

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.tysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach Czas trwania spektaklu - 2 godziny, 40 tancerzy na scenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: Dziadek do orzechów - Royal Lviv Ballet

Piękny spektakl, ogromny kunszt tancerzy i niepowtarzalne kostiumy.
Jestem zadowala, pięknie bogata sceneria i świetne wykonanie
Przepiękne, bajeczne przedstawienie. Szkoda tylko, że w wersji skróconej. Najważniejsze, że najpiękniejsze momenty zostały w programie.
Wszystko bardzo mi się podobało, wrażenia wystepu niesamowite, artysci doskonali w swojej sztuce tańca. Niestety, miałyśmy z córką dość poważny problem. Otóż już ktoś siedział na naszych miejscach w 1 rzędzie i również miał bilety a te miejsca, kupione z innego portalu. ;( Okazało się że zebrała się mała grupka osób z podobnym problemem. A niektóre bilety były kupione na miejscu dużo wcześniej. I zonk. Usiadlysmy A wolnych miejscach, dalej o 3 rzędy.
Było bardzo miło, pięknie i pokaz artystyczny na najwyższym poziomie, polecam każdemu.
Spektakl oceniam dobrze, jednak odbiór całości przedstawienia był zakłócany przez biegajace dzieci i ich rodziców. Uważam, że powinno funkcjonować ograniczenie wiekowe min. 3 lat dla dzieci. Dzieci młodsze raczej z tudnością usiedzą w spokoju na 2 godz. spektaklu - chyba, ze jest on dedykowany specjalnie dla takej grupy wiekowej. Jest to brak szacunku dla widzów którzy kupili bilety i mieli nadzieję że będzie im dane za tą cenę doświadczanie wspaniałej muzyki - niestty - przynjamnie w przypadku mojej rodziny było to mocno ograniczone - byc moze miałam pecha, że akurat CI ludzie siedzieli w mojej okolicy ale to chyba nie o to chodzi. Jestem bardzo rozczarowana i żałuję że nie miał tego magiczego wymiaru jakiego oczekiwałam. Spektakl oglądałam wiele razy w Nowym Jorku, gdzie jest on coroczną atrakcją dla dzieci i dorosłych ale takiego jak NCK cyrku nie widziałam. Żałuję że zepsułam sobie swoją tradycję.
Główni tancerze świetni, ale reszta bardzo przeciętna. Moskiewski balet dużo lepszy.
Bardzo ładne przedstawienie- z początku miałam wrażenie małego zamieszania i tancerze byli mniej zgrani (może to trema ) potem jednak było naprawdę świetnie i nie dziwię się wielu oklaskom na bis :)Polecam.
Byłam zachwycona tym,że młodzi ludzie (tancerze) wkładali niejednokrotnie całe swoje serce aby dobrze wypaść.
Przepiękne wizualnie i muzycznie!
Sam spektakl na bardzo wysokim poziomie, natomiast mam zastrzeżenia co do obsługi, ograniczyła się tylko do kontroli biletów przy wejściu, ale nie było jej na sali, kiedy widzowie, pomimo zakazu, używali telefonów komórkowych w czasie przedstawienia (sic!), ani kiedy małe dzieci biegały podszas drugiego aktu tuż pod sceną, i próbowały wejsć na nią.
Piękny występ, choreografia, muzyka, kostiumy, to był bardzo miło spędzony wieczór.
Wspaniały pokaz klasycznego baletu, perfekcyjne wykonanie utalentowanych Tancerzy Royal Lviv Balet! Szkoda, że tak rzadko występują w Krakowie, szkoda też, że nikt nie zadbał o kwiaty dla Artystów (które bardzo należały się w tym przypadku). Wielkie podziękowania w stronę Artystów z Ukrainy!
Skandaliczne zachowanie obsługi niezwracającej uwagi na matki z dziećmi, które biegały między widownią a sceną zakłócając występ... Balet dla dzieci był rano, wieczorny występ to święto dorosłych, jeśli ktoś decyduje się przyjść z dzieckiem musi przestrzegać zasad, a jeśli nie to obsługa powinna taką osobę wyprosić.
Przepiękny występ! Nawet nasze dzieci (2,5 i 4 latka) super się bawiły i nie mogły odkleić oczu od wspanialych artystów. :)
Był to mój pierwszy kontakt z baletem na żywo i było cudnie - polecam każdemu!!
Wspaniałe widowisko piękne stroje muzyka i wiele emocji przekazanych w tańcu polecam
Piękne przedstawienie. Polecam wszystkim.
Niestety nie jestem zadowolona. Czytanie libretta i to z pomyłkami na wstępie było fatalne. Ogólnie pierwsza połowa była fatalna , dopiero druga połowa była dużo lepsza . Szkoda tylko, że była krótsza od pierwszej.
Ogromne rozczarowanie. Bilety w cenie 90 złotych występ taki, że ludzie po prostu patrzyli po sobie. Tancerzom nie można niczego odmówic ale cała oprawa scenografia po prostu jej nie było. osoba, która czytała wstęp czytała to tak jakby pierwszy raz widziała kartkę na oczy co chwila się myliła kompletnie nic z tego nie mozna było zrozumieć. Coś co miało wprowadzic i zbudowac nastój było wielką pomyłką. Ludzie byli zażenowani. Teraz wiem, ze był to ostatni występ na jaki zdecydowaliśmy się w Busku Zdróju poziom do przedsięwzieć ajkie widzieliśmy wcześniej był po prostu zaden. Jedna wielka pomyłka i w tym wypadku strata pieniędzy.

Polecane z kategorii spektakl