spektakl

Drzewa Braty

spektakl

Drzewa Braty

Drzewa Braty - Bilety na spektakl teatralny

sala: Broadway
wstęp: 15 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Zwyczaj jest bezpieczeństwem, sekwencją powtórzeń dającą spokój. Jakie wartości mogłyby skłonić człowieka by to porzucił?
Bohater spektaklu Drzewa Braty stoi na czele wspólnoty. Określone tradycje i monotonny rytm dnia kołysze tę małą społeczność w bezpiecznym konformizmie. Wszystko ulega zmianie, gdy pojawia się osoba z zewnątrz.
Konfrontacja z nieznanym wzbudza poruszenie i rodzi pytania o konieczność przyjętych reguł. Okazuje się, że poza tym, co wygodne i bezpieczne istnieją wspaniałe, niepoznane dotychczas pokusy. Czy satysfakcję da się osiągnąć tylko za pomocą rygorystycznego przestrzegania zasad? Ciekawość, ucieczka od żmudnej codzienności i koszt, z jakim wiąże się nonkonformizm to przedmiot spektaklu.
W sferze wizualnej i muzycznej Drzewa Braty czerpie z dziedzictwa słowiańskiego folkloru. Akcja toczy się na wsi w czasie pierwszej połowy XX wieku. Bohaterowie pielęgnują zwyczaje powiązane z ziemią. Rozwój, technologia, zmiana przybierają tu postać kobiecą. Przedstawiana relacja pomiędzy kobieta, a mężczyzną może być odczytana, jako alegoria postępu, który od zawsze kusi tradycje.

Spektakl inspirowany powieścią Edwarda Redlińskiego „Konopielka”
Choreografia i reżyseria – Klara Wojciechowska
Konsultacja reżyserska i ekspresja sceniczna – Klaudia Pyszyńska

Występują: Julia Czyżewska, Jacek Leszczyński, Agnieszka Słowikowska, Bartosz Szczepanek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Drzewa Braty

Fantastyczny pomysł na spektakl, inspiracja Konopielką wydawała się co najmniej niewyobrażalna, a jednak tak! Swietne wykonanie, muzyka... Brawo!!! Wszystko TAK!!
Polecam. Szczególnie tym, których zmęczył świat za oknem. Ten za miedzą - chyba zaginął. Zespołowi KOSY udało się go wskrzesić. Widać pasję wykonawców, dziękuję za emocje, których mi dostarczyliście. Czekam na kolejne i życzę wytrwałości i nowych widzów.
Bardzo dobrze przemyslany spektakl z ciekawa konceocja Konopielkowych motywow. Bravo
Świetne przedstawienie. Bardzo udany debiut!

Polecane z kategorii spektakl