Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

spektakl

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Édith i Marlene” to historia wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek: Édith Piaf i Marleny Dietrich. W spektaklu zobaczymy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste i każda z nich wiele bezpowrotnie straciła. Tytułowe bohaterki miały wspólną pasję, którą była sztuka - to miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Największe przeboje z repertuaru artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam Padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki „Ich hab’noch einen Koffer in Berlin” i „Lili Marleen” z repertuaru Marleny Dietrich.

Niewątpliwie jednym z najmocniejszych atutów tego przedstawienia jest postać i głos Elżbiety Nagel, która wciela się w rolę Édith Piaf i śpiewa jej największe przeboje w nowych aranżacjach. Jako Marlene Dietrich zobaczymy… Marcina Januszkiewicza. Aktor wybornie radzi sobie z tym zadaniem, a efekt zobaczycie Państwo już w dniu premiery!
W spektaklu występują również: Matylda Damięcka jako Momone, Stanisław Banasiuk jako Leplée, Tomasz Borkowski jako Théo, Jakub Wieczorek jako Marcel i Andrzej Deskur jako Raymond.

Muzyczne dziedzictwo Édith Piaf jest klasyką wszech czasów. Ma wielki wpływ na kolejne pokolenia artystek i artystów. W jego centrum niezmiennie pozostaje osobowość największej francuskiej śpiewaczki XX wieku, której piosenki zna cały świat. Marlena Dietrich, też dysponowała wyjątkowym głosem i gigantyczną sceniczną charyzmą. Obie zostawiły po sobie kultowe wykonania szlagierów pisanych specjalnie dla nich przez najlepszych piosenkopisarzy swojego czasu. Moim zadaniem, jako kierownika muzycznego, było stworzenie aranżacji mocno obecnych w dzisiejszych realiach i jednocześnie solidnie osadzonych w tradycji – mówi Jan Emil Młynarski.

Po pierwszych premierowych pokazach w stolicy planowana jest trasa spektaklu po Polsce. Sztuka zainauguruje działalność „Sceny Impresaryjnej ŚWIT”, nowego miejsca na mapie teatralnej Warszawy. Widownia liczy blisko 350 miejsc, a zatem jest największą ze wszystkich po prawej stronie Wisły.

Reżyseria: Maria Seweryn
Kierownictwo muzyczne: Jan Emil Młynarski
Reżyseria światła: Marcin Robak
Obsada: Elżbieta Nagel, Marcin Januszkiewicz, Andrzej Deskur, Matylda Damięcka
Stanisław Banasiuk, Tomasz Borkowski, Jakub Wieczorek
Zespół muzyczny: Zbigniew Chojnacki (akordeon), Piotr Domagalski (kontrabas), Jan Emil Młynarski (perkusja).

Producent: Dom Kultury ŚWIT „Scena Impresaryjna ŚWIT”
Partner: ZAiKS
Patroni medialni: Zwierciadło, SENS, stare-kino.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn


Jak działają recenzje?
Spektakl wspaniały. Oglądając go miałem wrażenie, że czas cofnął się o... pół wieku i było to piękne przeżycie. Wykonanie i atmosfera spektaklu, ukazując znaną mi historię głównych bohaterek, zaskoczyły mnie bardzo. Wróciły wspomnienia, a za sprawą wspaniałej gry pani Elżbiety, pana Marcina, jak również pozostałych aktorów i muzyków, były to wspomnienia cudowne. Obsadzenie zaś Marcina w roli Marlen było wspaniałym wyborem. Jeśli mogę mieć małą uwagę, to wykonanie piosenki "Milord" (w końcu wizytówki Edith), sprawiało wrażenie, że nie jest ona pełna, a w moim odczuciu, wpleciony w piosenkę jakby dodatkowy wątek powoduje, że nie wybrzmiewa ona tak jak powinna i traci jakże istotny akcent końcowy, budząc we mnie niedosyt. Wracając jednak do oceny całości, to... po odejściu już Edith, finałowa piosenka wykonana przez Marlen "Gdzie są kwiaty...", stojącej przed zasłonięta kurtyną sprawia niesamowite wrażenie. Taki „Koniec wieńczący dzieło”. Na wspomnienie zaś młodzieży z widowni, pierwszej zrywającej się do owacji na stojąco... Cóż... Polecam wszystkim obejrzenie tego przedstawienia bardzo, bardzo gorąco. Łza jeszcze w oku się kręci. Wielkie uznanie dla pani Marii i wszystkich współtwórców. Dziękuję.
W. O. 17.11.2022 01:40
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 15.11.2022
Dom Kultury Świt
Marlene mówiąca na przydechu i z głosem odpowiednio niskim, ale zbyt ostrym - średnio. Edith - Wspaniała. Nie naśladująca Piaf, ale świetnie oddająca temperament, emocje i przede wszystkim kunszt piosenkarski. Zespół akompaniujący i tworzący atmosferę - świetnie. Bardzo ciekawy i bardzo dobrze przedstawiony pomysł na pokazanie historii bohaterki. Ogólnie - serdecznie dziękuję za ten wieczór.
annpia 16.11.2022 20:27
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 15.11.2022
Dom Kultury Świt
Głosy bardzo ciekawe, interesujące i robiące naprawdę dobre wrażenie interpretacje piosenek E Piaff i M Dietrich. Szkoda, że piosenek nie było wiecej. Rozumiem, że spektakl miał na celu nie tylko zaprezentować piosenki, ale i pokazać tragiczne zycie Efith Piaff. Dobry pomysł, tylko czy to wszystko trzeba było wrzeszczeć ze sceny?? Chyba więcej tragizmu i dramatyzmu można pokazać przez kontrast z ciszą... W grze aktorskiej [nie w interpretacjach piosenek] bardzo brakowało mi choć odrobiny 'piano', ten permanentny krzyk i wrzask, to przerysowanie w grze było męczące w odbiorze. Intrygowalo mnie, wręcz, jak ten permanentne przekrzykiwanie się ze sceny odbierają licznie zgromadzeni wśród publiczności seniorzy.... Spektakl wart obejrzenia, ale jeśli zachwyt, to raczej tylko nad śpiewem...
Ewa 16.11.2022 19:30
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 15.11.2022
Dom Kultury Świt
Przepiękny spektakl. Świetnie zagrany i zaśpiewany. Gra aktorska wyśmienita, pokazującą różne charaktery, temperamenty Edith i Marlene. Warto zobaczyć.
L 16.11.2022 13:55
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 15.11.2022
Dom Kultury Świt
Dzień dobry, spektakl świetny, zaskakujące, mocne, wspaniałe głosy aktorów odtwarzających role Edith i Marlene - wykonanie przez Nich znane utwory obu słynnych piosenkarek były znakomite i na wysokim poziomie. Bardzo ciekawy scenariusz, bardzo dobry spektakl, świetna reżyseria, chętnie polecę moim znajomym. Były jednak dwa mankamenty, niedotyczące samego spektaklu i gry aktorskiej, tylko raczej techniczne, związane, niestety, z miejscem wystawienia, Domem Kultury Świt i jego długim remontem, a mianowicie: podczas całego spektaklu słychać było nieustający głośny szum dochodzący z jakiegoś urządzenia za sceną?, na zapleczu? (może to jakiś nawiew, czy głośna wentylacja?) - to bardzo przeszkadzało, zwłaszcza podczas budujących napięcie chwil ciszy czy cichego śpiewu aktorów - bezwzględnie to trzeba zlikwidować lub wyciszyć, bo niestety zakłóca odbiór świetnego spektaklu i myślę, że przeszkadza także samym aktorom; drugi, bardzo prozaiczny problem dotyczy tymczasowego - jak rozumiem - parkingu koło Świtu - pomijając, że jest to teren pełen dziur wypełnionych wodą i wykrotów, to na dodatek nie świeci się tam żadna latarnia - samochody i ludzie wysiadający z nich w mroku napierały na siebie i błądziły w zupełnych ciemnościach brnąc w błocie i potykając się o wykroty. Tak nie powinno się "docierać" na ucztę kulturalną, zwłaszcza że jesteśmy w stolicy europejskiego kraju. Ale sam spektakl świetny, WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich twórców. Pozdrawiam Maria Sołtysiak
Maria 16.11.2022 12:24
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 15.11.2022
Dom Kultury Świt
Występ ciekawy, ale zdecydowanie za długi i zbyt ekspresyjny. Od moich osób towarzyszących usłyszałam też, że było zdecydowanie za głośno.
Tulia 08.11.2022 13:39
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Wyjątkowa uczta dla ucha i ducha : ). Niesamowite głosy Edith i Marlen. Zawodowe aktorstwo, wspaniała oprawa muzyczna. Wszystko na niezwykłym poziomie. Scenariusz jest tak stworzony, że hipnotyzuje i nawet nie czujesz kiedy stajesz się częścią sztuki, prawdziwym widzem w Paryżu czy NY. Polecam wszytkim.
Anna 06.11.2022 22:52
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Polecam, wybitna gra młodych i utalentowanych aktorów. Wykonanie piosenek bardzo przejmujące, słucha się z przyjemnością, przenosząc się w czasie. Biografia obu Pań opowiedziana w ciekawy sposób, wieczór spędzony bardzo przyjemnie, ale i refleksyjnie.
06.11.2022 17:48
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Spektakl jest niesamowity, wzruszający, zwyczajnie piękny. Gra p. Elżbiety w roli Edith to mistrzostwo świata. Do obejrzenia więcej niż raz. Marzę o płycie z piosenkami.
Kazik 06.11.2022 17:13
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Wspaniały! Pięknie zagrany i zaśpiewany!
Kasia 06.11.2022 12:24
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Każda sztuka, podczas której lecą mi łzy ma moje pięć gwiazdek. Końcowa piosenka „ Gdzie są chłopcy z tamtych lat” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza była dla mnie genialna ♡ Rola M. Damięckiej cudownie zaskakująca! E. Nagel nigdy nie widziałam na scenie - ale żałuję, bo kobieta ma świetny głos i pięknie go wykorzystała! Cień Marleny, w piosence śpiewanej na początku drugiego akt (efekt zamierzony, czy nie) rozłożył mnie całkowicie. Miałam wrażenie, ze na scenie jest prawdziwa Dietrich… ze śpiewa i jest tylko dla mnie. Dla takich chwil i emocji jechałam w sobotę prawie 400 km. Dziękuję za nie ♡ I dziękuję Katarzynie Oklińskiej, za rekomendację tej sztuki.
KM 06.11.2022 10:33
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
To był piękny i wzruszający wieczór! Jestem zachwycona wysokim poziomem gry aktorskiej, piękną muzyką i grą świateł! Nie spodziewałam się, aż takiego ładunku emocjonalnego podczas tego spektaklu! Marcin Januszkiewicz - prawdziwy diament, perfekcyjne wszedł w rolę, a finałowa piosenka zwaliła mnie z nóg! Polecam każdemu ten spektakl, bo tylko miłość jest tego warta! :)
annapoland29 06.11.2022 10:11
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 05.11.2022
Dom Kultury Świt
Porywające przedstawienie pełne emocji. Ciekawe pomysły inscenizacyjne, świetna oprawa muzyczna i doskonałe wokale. Polecam wszystkim.
KasiaSz 28.09.2022 10:37
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 27.09.2022
Dom Kultury Świt
Spektakl, który wzrusza! Genialna, emocjonująca gra aktorska! Fantastyczny pomysł reżyserski, z obsadzeniem mężczyzny w kobiecej roli. Byłam dwa razy i pójdę trzeci.
Miruna 27.09.2022 09:04
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 26.09.2022
Dom Kultury Świt
Świetny spektakl, ogromny plus za muzykę na żywo🙂. Aktorzy śpiewający na piątkę a Marlena bez słów.
Małgosia 27.05.2022 11:49
Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn
Warszawa, 26.05.2022
Dom Kultury Świt

Polecane z kategorii spektakl